Zaloguj się do portalu
Zapomniałeś hasła?
Wysyłanie hasła
Blog PPCG Stock > Home > Bessa, Gielda > Czy to już bessa?

Czy to już bessa?

To, że bessa na naszym głównym indeksie występuje z częstotliwością co 6-7 lat, nie jest żadną tajemnicą. Wystarczy popatrzeć na wykres, aby zobaczyć redukcję wartości indeksu:

1) W bessie 1994 – o ok. 70%,

2) W bessie 2000 – o ok. 60%,

3) W bessie 2007 – o ok. 70%.

4) 2014? Statystycznie rzecz ujmując, z obecnych 2400 moglibyśmy spaść do poziomu ok. 750 punktów na WIG20. Bardzo kontrowersyjne wyliczenie.

Problem jednak w tym, że przed każdą bessą indeks WIG20 był coraz wyżej. Tym czasem jednak nie dość, że nie pokonaliśmy szczytu na poziomie prawie 4000 punktów, to jeszcze po odbiciu od 2009 roku, na interwale tygodniowym możemy zobaczyć coraz niżej położone szczyty. Z pewnością nie świadczy to o sile naszego rynku, raczej o jego demontażu (zwłaszcza, jeżeli odniesiemy jego słabość do bijących jeszcze niedawno z dnia na dzień szczytów na indeksach DAX czy SP500).

(...)


Pełna treść tego artykułu jak i portalu zarezerwowana jest dla Abonentów PPCG Stock.

Zaloguj się lub zamów abonament,
aby zobaczyć resztę...


Login:
Hasło:
Nie chcesz się rejestrować? Pozostaw swój e-mail, wyślemy do Ciebie za darmo nasze analizy i ciekawe artykuły dotyczące rynku giełdowego. Odbierzesz także w prezencie darmowy e-book "Zarządzanie kapitałem".

Categories: Bessa, Gielda
Bądź na bieżąco z aktualnościami w PPCGStock i obserwuj nas na Facebook. Zwiększamy wiedzę o inwestowaniu na giełdzie - profesjonalnie i za free.


Dlaczego niektórzy inwestorzy są skazani na sukces, a inni wciąż tracą pieniądze na giełdzie? Nie strać tej szansy!

Pozostaw nam swój e-mail i dołącz do grupy skutecznych inwestorów.


Adres e-mail Imię

Akceptuję Politykę prywatności. Tak, jak Ty - nie lubimy spamu. Nie wysyłamy go. Jeżeli nie spodoba Ci się nasza poczta, w każdej chwili będziesz mógł wypisać swój e-mail. Nigdy nikomu go nie udostępnimy. Innymi słowy - pełna jakość ręczona przez PPCG Stock!Copyright © 2009-2016 Analizy giełdowe | Analiza Techniczna | Prognozy dla akcji
Blog jest integralną częścią PPCGStock