Zaloguj się do portalu
Zapomniałeś hasła?
Wysyłanie hasła
Blog PPCG Stock > Home > Bessa, Gielda > Czy to już bessa?

Czy to już bessa?

To, że bessa na naszym głównym indeksie występuje z częstotliwością co 6-7 lat, nie jest żadną tajemnicą. Wystarczy popatrzeć na wykres, aby zobaczyć redukcję wartości indeksu:

1) W bessie 1994 – o ok. 70%,

2) W bessie 2000 – o ok. 60%,

3) W bessie 2007 – o ok. 70%.

4) 2014? Statystycznie rzecz ujmując, z obecnych 2400 moglibyśmy spaść do poziomu ok. 750 punktów na WIG20. Bardzo kontrowersyjne wyliczenie.

Problem jednak w tym, że przed każdą bessą indeks WIG20 był coraz wyżej. Tym czasem jednak nie dość, że nie pokonaliśmy szczytu na poziomie prawie 4000 punktów, to jeszcze po odbiciu od 2009 roku, na interwale tygodniowym możemy zobaczyć coraz niżej położone szczyty. Z pewnością nie świadczy to o sile naszego rynku, raczej o jego demontażu (zwłaszcza, jeżeli odniesiemy jego słabość do bijących jeszcze niedawno z dnia na dzień szczytów na indeksach DAX czy SP500).

(...)


Pełna treść tego artykułu jak i portalu zarezerwowana jest dla Abonentów PPCG Stock.

Zaloguj się lub zamów abonament,
aby zobaczyć resztę...


Login:
Hasło:
Nie chcesz się rejestrować? Pozostaw swój e-mail, wyślemy do Ciebie za darmo nasze analizy i ciekawe artykuły dotyczące rynku giełdowego. Odbierzesz także w prezencie darmowy e-book "Zarządzanie kapitałem".

Categories: Bessa, Gielda
Zostań pogromcą giełdowych spółek. Pozostaw swój adres e-mail oraz imię. Gwarantujemy moc unikalnej wiedzy i cennych wiadomości:

Adres e-mail Imię

Akceptuję Politykę prywatności (nikomu nie przekażemy Twojego adresu, w każdej chwili możesz zrezygnować z darmowej subskrypcji).

Copyright © 2009-2016 Blog Inwestorów – Inwestowanie na giełdzie i analiza techniczna akcji.
Blog jest integralną częścią PPCGStock