Akcje CCC prognozy na 2024-2025 (aktualizacja)

06.06.2024, Kategorie: Nowości, Autor: Bartek Bohdan

Aktualizacja analizy akcje CCC na dzień 06.06.2024 na końcu artykułu. Większość inwestorów kojarzy CCC z ogromną przeceną w roku wybuchu pandemii (2020). W wyniku kwarantanny spółka zanotowała gigantyczną stratę w 2020 roku i w praktyce do dziś nie wygenerowała zysku netto mimo rekordowych przychodów. Przełomem może być bieżący rok, bo analitycy szacują zysk netto na poziomie 53 mln zł (dość duży zakres prognoz od 6 analityków).

Rzut oka na finanse CCC

Do przychodów trudno mieć zastrzeżenia, bo są rekordowe licząc od zamknięcia Q4 2004 roku. O zysku, a raczej stracie netto już wspomniałem. W 2024 roku wzrost zysku netto ma wynieść względem 2023 roku prawie 135%. W kolejnym 2025 roku spółka CCC ma dołożyć 271%, podnosząc zysk netto do 196,4 mln zł. To bardzo ambitne założenia.

To się może udać, bo CCC już teraz zaczęła generować dodatnie przepływy pieniężne – operacyjne i nawet FCF. Po raz pierwszy od dłuższego czasu za Q3 2023 mamy dodatni ROIC. Bardzo ładnie zaczęły też rosnąc marże – przykładowo za Q4 2023 marża zysku operacyjnego wzrosła o 173% względem analogicznego okresu w 2022. Spółka nie wypłaca teraz dywidendy – ostatnia wypłata była w 2018 roku (skromne 0,35%). Nie sądzę, aby dywidenda wróciła w bieżącym roku – na to jeszcze za wcześnie.

Zbierając fundamentalne klocki do kupy, inwestorzy mogli zwyżką od początku 2023 roku dyskontować już poprawę finansów CCC w bieżącym i kolejnym roku.

Akcje CCC: analiza wolumenu

W skali tygodniowej widzę od ostatniego dołka rosnący wolumen.

Analiza wolumenu CCC
Analiza wolumenu CCC

To oznacza, że zwyżka jest wsparta napływem kapitału, a dodatkowo na szczytowych punktach ruchu nie widać przewag podaży.

Analiza VSA CCC - brak przewag podaży na lokalnych szczytach
Analiza VSA CCC – brak przewag podaży na lokalnych szczytach

Dla porządku jednak napiszę, że szczytowe świece to dystrybucyjne korpusy (Upthrust). Nie skorelowane są jednak z rekordowymi wolumenami. Pokazują jedynie większą presję na realizację zysków. I faktycznie po pierwszym z nich mieliśmy korektę, a potem kurs wybił na nowy szczyt. Jak będzie teraz? Musimy zejść na interwał dzienny, by sprawdzić, jak kształtuje się wolumen na spadku CCC i czy pojawiają się sygnały siły.

Korekcyjny wolumen na CCC
Korekcyjny wolumen na CCC

Zaznaczone strzałkami świece spadkowe mają dolne cienie, co oznacza operujący na danej sesji popyt. W ruchu spadkowym należy to odczytać jako siłę. Do tego na zielono zaznaczyłem świece z podwyższonym wolumenem, na których popyt zbierał akcje w górę (po wyższych cenach). Do kompletu dostajemy spadający wraz z przeceną wolumenem, patrzymy więc na korektę.

Akcje CCC: gdzie szukać dołka?

Pasuje mi poziom ok. 56 zł, gdzie dołek LTTM kumuluje się ze zniesieniem 50% fali zwyżki od dołka z października 2023.

Dołki LTTM na CCC + zniesienie
Dołki LTTM na CCC + zniesienie

Pytanie otwarte, to czy kurs CCC ma szanse na taką przecenę, biorąc pod uwagę korekcyjny wolumen i sporą przestrzeń do przejścia. Być może patrzę teraz na falę A korekty wyższego rzędu – stad spadający wolumen. Faktyczną akumulację będziemy mieli wiec na fali C, która może dojechać do dołka LTTM.

Akcje CCC: aktualizacja na dzień 06.06.2024

Na zamkniętym forum dyskusyjnym jeden z Abonentów zadał nam pytanie:

Witam
Panowie proszę o analizę CCC. Czy warto zakupić akcje tej spółki.
Dziękuję i pozdrawiam

To dobra okazja, by przyjrzeć się wykresowi w skali D1 w związku ostatnią przeceną WIG20.

Robiąc analizę CCC 8 marca, zakładaliśmy zejście poniżej 60 zł. Takie założenie wynikało z widocznej na wykresie dziennym akumulacji akcji na spadku kursu CCC. Podaż jednak zdołała zepchnąć cenę tylko do ok. 63 zł. W ramach płaskiej korekty ABC pojawił się wtedy skok wolumenu i dłuższa świeca akumulacyjna z wyraźnym dolnym cieniem.

CCC akcent wolumenowy kończący korektę
CCC akcent wolumenowy kończący korektę

Teraz kurs wybił już poziom poprzedniego szczytu LTTM na ok. 130 zł i jest to nowe wsparcie. CCC robi płaską korektę, co w zestawieniu z zachowanie WIG20 sugeruje sporą siłę relatywną.

Analiza wolumenu CCC akcje
Analiza wolumenu CCC akcje – prawdopodobna korekta pędząca lub nieregularna

W tle mamy wzrost bez sygnałów przewagi podaży, zaś rekordowe wolumenu pojawiły się na długich wzrostowych świecach. Zwykle oznacza to dystrybucję, ale ważne jest zamkniecie świec. Pełne lub prawie pełne wzrostowe korpusy oznaczają, że na danej sesji cała podaż została zebrana przez popyt. Jeśli dodatkowo po takiej świecy nie oglądamy przewagi podaży, a dalszy wzrost, mamy potwierdzenie trendu.

Kurs CCC wszedł powyżej szczytu LTTM w korektę pędzącą lub nieregularną – o ile fala C zejdzie pod dołek A. Mamy w niej już sygnał akumulacji (pierwsza zielona ramka) i przewagę popytu (druga zielona ramka). Obrazu siły waloru dopełnia wysoka fala B. Bazowym scenariuszem jest teraz spadek i testowanie wsparcia w ramach fali C. Poprawa nastrojów na rynkach i zakończenie korekty WIG20 może się przełożyć na analogiczne zachowanie CCC.

Autor wpisu: Bartek Bohdan

Współredaktor serwisu inwestora giełdowego PPCG. Aktywny inwestor giełdowy z ponad 12-letnim stażem. Jestem wielkim zwolennikiem inwestycji długoterminowych, budowania dochodu pasywnego z dywidend i procentu składanego. Uważam, że inwestorzy powinny powrócić do źródła, czyli akumulacji najlepszych aktywów. Takie aktywa nie tylko zwiększają wartość w czasie, ale przez dywidendy płacą nam za to, że trzymamy je w portfelu. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z dostępnego adresu e-mail.


Wyniki portfeli edukacyjnych

Całkowite stopy zwrotu (TR) na dzień 31.12.2023 (od początku prowadzenia portfeli) obejmują wzrost kursu akcji i wypłacone dywidendy.

Portfele edukacyjne: Główny +76% / Emerytalny +148% / Dywidendowy +71%
TOP 5 spółek: Shell +185% / Rokita +164% / DOM +105% PEO +112% NVIDIA +170%Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.