Pandemia na zawsze zmieniła nasz świat i nawyki. Praca zdalna i zakupy w sieci stały się ważną częścią codziennego życia. I właśnie w kontekście tych zakupów online postanowiłem zrobić analizę spółki z sektora realnej (fizycznej) gospodarki, bez którego biznes online nie mógłby funkcjonować. Chodzi mianowicie o dostawcę kupowanych w sieci produktów, czyli spółkę UPS.
Profil UPS
To amerykańska spółka dywidendowa (a jakże), która płaci dywidendę nieprzerwanie od 13 lat. Spółka globalna, założona w 1907 roku, o kapitalizacji ok. 150 mld dolarów i zatrudniająca ok. 400 000 osób. Już choćby skala zatrudnienia pokazuje wielkość spółki w porównaniu do największych polskich spółek giełdowych. Spółka dostarcza miliony przesyłek każdego dnia z użyciem 600 samolotów i ponad 100 000 pojazdów. Skala biznesu jest ogromna.
Jednocześnie jest to biznes efektywny, zrozumiały i będzie funkcjonował tak długo, jak długo ludzie będą musieli przewieźć towar z punktu A do B. Co wpływa na rentowność UPS dziś i w przyszłości? Po pierwsze cały czas rośnie konsumpcja. Funkcjonujemy w modelu, w którym o wzroście gospodarczym decydują wydatki. Do obsłużenia jest ponad 8 miliardów ludzi na planecie.
📊 Interesujesz się spółkami dywidendowymi?
Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj zestawienia, analizy i aktualne TOP-y dywidendowych spółek z Polski, USA i świata – prosto na maila.
🎁 BONUS: eBOOK „Jak mądrze inwestować w akcje" – gotowa do pobrania od razu po zapisie.
Wiadomo, że UPS monopolistą nie jest, ale ma całkiem spory kawałek pola do obrobienia, który jeszcze długo będzie przynosił plony. Po drugie, właśnie dzięki pandemii i popularności zakupów online, spółki zajmujące się dostawą produktów rosną w szybkim tempie.
W mojej ocenie, dwa wymienione czynniki zapewnią spółce zyski, a akcjonariuszom dywidendy jeszcze przynajmniej przez kilka dekad.
Wybierz Abonament i zyskaj dostęp do 5 portfeli inwestycyjnych PPCG Stock.
- W portfelu głównym kupujemy spółki o wysokim potencjale możliwego wzrostu
- W portfelu dywidendowym wybieramy najlepsze spółki dywidendowe na GPW
- Portfel emerytalny ma za zadanie zwiększyć wartość oraz zyskiwać na wypłacanych dywidendach
- W portfelu zagranicznym kupujemy bardzo dobre akcje amerykańskie oraz brytyjskie, które mogą mocno rosnąć
- Do portfela pasywnego dobieramy ETF-y, które mogą silnie zwyżkować
W każdym abonamencie otrzymujesz dostęp do komentarza giełdowego codziennie rano na sesji, odpowiedzi na zadane przez siebie pytania (od 9 do 17) oraz sekcji Premium z pogłębionymi analizami rynku. Zawsze kiedy kupujemy lub sprzedajemy akcje, otrzymujesz informację na e-mail oraz SMS.
Zakup abonamentu pozbawiony jest ryzyka. W ciągu 30 dni w każdej chwili i bez podania przyczyny możesz zrezygnować z abonamentu i odzyskać 100% opłaty za abonament. Czy ta oferta Ci się podoba?
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.