Czy Ameryka jest lepsza od Europy?

31.10.2023, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz
Czy Ameryka jest lepsza od Europy?

Dzisiaj wyjątkowo chciałbym polecić dwa materiały Wideo. Pierwszy Pana Zbigniewa Dylewskiego, który pokazuje statystyczne różnice pomiędzy Europą i USA, ale nie tylko. Dość łatwo będzie się przekonać, dlaczego inwestowanie w USA jest korzystniejsze niż inwestowanie w Europie. Czy Ameryka jest lepsza od Europy?

Oczywiście wykład nie jest o inwestowaniu, ale inwestor wyciągnie z tego właściwe wnioski. Drugie nagranie jest rozmową Pana Tomasza Wróblewskiego na temat tworu, jakim jest Unia Europejska. Dlaczego to miejsce jest de facto skansenem, a nie miejscem gospodarczego rozkwitu? A przecież na tym rozkwicie nam najbardziej zależy. Rozmowa ta potwierdza to, co sami widzimy, analizując spółki giełdowe. Bardzo trudno w Europie znaleźć regularny rozwój, innowacyjność i coś, co poza dotychczas wypracowanym tutaj bogactwem jest magnesem dla biznesu i kapitału.

Potwierdzeniem tego jest chociażby liczna patentów i kraje zgłaszające, w którym to rankingu przodują kraje azjatyckie (Chiny, Japonia, Korea Południowa) oraz USA. Towarem w istocie jesteśmy My, czyli Europejczycy w liczbie bliskiej pół miliarda ludzi. My, nasze portfele i nasze rynki zbytu dla reszty pracującego i rozwijającego się świata.

Czy Ameryka jest lepsza od Europy?

Rozmowa Tomasza Wróblewskiego: