Ryzyko do inwestowania maleje

, Kategorie: Premium, Autor: | @PPCG_Stock
Ryzyko do inwestowania maleje

W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić Wam kilka tez, które przeczą ogólnej narracji o ryzykach w inwestowaniu w akcje.

Cła

Nie znam osobiście Donalda Trumpa, jednak zanim w ogóle został prezydentem na pierwszą kadencję, czytałem o nim dość sporo, w tym książkę, którą napisał razem z Robertem Kiyosaki. Również słuchałem wszystkich podcastów. Wszędzie, gdzie miałem możliwość zapoznania się z jego stylem działania, widziałem w nim człowieka biznesu, który miał sporo porażek, ale i wiele sukcesów. Jest to ktoś, kto z jednej strony nie znosi sprzeciwu, z drugiej strony za wszelką cenę będzie chciał się dogadać. Doskonale pokazuje to ten fragment filmu:

Te cła powyżej wartości 100%, to nic innego, jak zaproszenie do negocjacji. Większość świata tego nie rozumiała, dlatego rynki akcji w krótkim terminie spadły. Widzicie, gdzie dzisiaj jest SP500 czy WIG20? Rynki są już w okolicach swoich szczytów.

📊 Interesujesz się spółkami dywidendowymi?

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj zestawienia, analizy i aktualne TOP-y dywidendowych spółek z Polski, USA i świata – prosto na maila.

🎁 BONUS: eBOOK „Jak mądrze inwestować w akcje" – gotowa do pobrania od razu po zapisie.

Zapisz się teraz

Szczyty rynków, czy to właściwa wycena?

Kiedy inwestuje się na rynkach akcji, trzeba sobie odpowiadać na następujące pytanie: “Czy akcje, które kupuję, będą miały za rok, dwa albo trzy – znacznie wyższe przychody, niż mają dzisiaj”.

Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, akcje będą akumulowane i nie będą dystrybuowane. Jeżeli widzimy spadek ceny akcji i wysokie wolumeny (bez wcześniejszej dystrybucji na wzroście bądź zaniku wolumeny popytowego), mamy do czynienia z okresem hossy.

Abonament Premium = 5 portfeli modelowych + sygnały transakcyjne + analizy ekspertów + forum inwestorów + bezwarunkowa gwarancja 30 dni. ==> Wybierz teraz i dołącz bez ryzyka

Z tego powodu cła Trumpa, powodując spadek, wywołały również akumulację. I to jest też powód, dla którego szczyty dla indeksów w USA są obecnie na wyciągnięcie ręki.

Zauważcie, że wiele firm, w tym Goldman Sachs czy Morgan Stanley puszczały w media analizy sugerujące recesję. Bez odpowiedzi na tym etapie pozostawię to, kto jednocześnie w tym samym momencie wystawiał zlecenia kupna. Ktoś przecież akumulował aktywa na rekordową skalę, prawda? Musiały to być instytucje o dużym zasobie kapitałowym.

Dokąd może zmierzać WIG20?


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.