Spółka dywidendowa Discover Financial Services (DFS.US)

30.04.2020, Kategorie: Nowości, Autor: Bartek Bohdan

Operatorzy kart kredytowych to nie tylko Visa (V), Mastercard (MA) i American Express (AXP). W USA funkcjonuje też Discover Financial Services, która to spółka rozwija się regularnie z roku na rok.

Dywidenda Discover Financial Services w wysokości ok. 2,1% zwiększyła się ponad dwukrotnie do 4,6% po hiperbolicznym spadku ceny akcji w pierwszym kwartale 2020 roku. Ponieważ obecnie potrzebuje tylko 1/5 swoich zysków na sfinansowanie tej dywidendy, jest sporo miejsca na zwiększenie wskaźnika wypłaty.

Potencjał wzrostu wartości kapitału sprawia, że ​​Discover Financial Services jest jedną z najlepszych amerykańskich spółek dywidendowych do kupienia w 2020 roku. Bieżący wskaźnik C/Z akcji 4,2 jest znacznie poniżej jego średniej pięcioletniej na poziomie 10,8. Do tego mamy wskaźnik wzrostu C/Z DFS wynoszący 0,4, co znów daje nam niezwykle wysoki potencjał zwyżki wartości spółki i jej wyceny rynkowej.

Wskaźniki fundamentalne Discover Financial Services

Branża finansowa w postaci banków będzie generować nieco mniejsza marżę odsetkową w związku z obniżką stóp przez FED. Z drugiej strony pamiętajmy, że tak samo jak w Polsce, w USA sporo tego kosztu zostanie przerzucone na klienta w ukrytej postaci dodatkowych opłat. Zwiększy się jednocześnie obrót bezgotówkowy, a to dobra wiadomość dla operatorów takich płatności z uwagi na możliwość generowania większych przychodów i wyższej marży.

Zobacz:  Raport okresowy: podsumowanie I półrocza 2024

Ten sektor w USA ogólnie ma wysokie marże, a co za tym idzie, jest to wysoko rentowny biznes.

Mamy atrakcyjnie wyceniany biznes (C/Z ok. 6) z bardzo dobrym EPS, niezłą stopą dywidendy (ok. 4,5%). Widzisz wysokie marże, dobry współczynnik ROE i niski wskaźniki C/Z. To ustawia DFS w roli mocnego kandydata do portfela dywidendowego. Przy okazji wskaźnik wypłaty dywidendy jest na poziomie 26%. To oznacza, że spółka może zwiększyć w przyszłości dywidendę dwukrotnie, a płynność finansowa na tym nie ucierpi (wskaźnik ok. 50%).

W związku z pandemią spadły estymacje EPS z prawie 9 dolarów do 2,5, podobnie jak prognoza na 2021. Jednak bieżąca prognoza na przyszły rok jest zgodna z aktualnym EPS, wiec nie będzie znaczącego pogorszenia zyskowności dla akcjonariuszy.

Analiza wykresu metodą LTTM

W długim terminie na wykresie M1 mamy spadek do poziomu ceny, po której spółka debiutowała na giełdzie. Mamy też wyraźny skok wolumenu na gigantycznej akumulacyjnej świecy Selling Climax. Warto zauważyć, że to największy spadkowy korpus w historii notowań. Co prawda obroty były wyższe w dołu 2009 roku, ale teraz mamy z kolei największa zmienność. Duży kapitał kupował akcje DFS na potęgę.

Zobacz:  Rynek amerykański kontra polska giełda. Siła dywidendy.

W mniejszej skali czasowej (D1) mamy już na poziomie dołka LTTM warunkowy sygnał kupna. Po nim widać zwyżkę, falę wtórną oraz test wolumenowy (mały Selling Climax z większym obrotem.

Na razie cena nie odjechała jeszcze mocno od dołka. Jest to więc moim zdaniem dogodny moment, by nabyć niewielki pakiet akcji DSF i zdywersyfikować portfel dywidendowy zagranicznych spółek.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.