Stopy zwrotu portfeli edukacyjnych PPCG Stock
Zobacz nasze inwestycje oraz stopy zwrotu i przekonaj się, jak skutecznie inwestujemy na giełdzie. Podstawowym kryterium oceny umiejętności inwestowania na giełdzie jest rentowność, która wyraża się w efektywności inwestycji i powtarzalności zysków w długim terminie. Najlepszym miernikiem skuteczności inwestora jest rynek i osiągane na nim stopy zwrotu. Można je mierzyć na różne sposoby w zależności od tego, jaki jest cel inwestora.
Przykładowymi miernikami skuteczności mogą być:
- Rosnące w czasie dywidendy
- Stosunek zyskownych transakcji do stratnych transakcji
- Całkowita stopa zwrotu (wycena portfela + skumulowane dywidendy)
- Kombinacja powyższych mierników
W PPCG Stock naszym celem jest maksymalizacja całkowitej stopy zwrotu (TR) naszych portfeli i osiąganie regularnych zysków.
Chcemy to robić przy minimalnych kosztach transakcyjnych, co oznacza mniejszą rotację aktywów w portfelach. Drugim ważnym celem jest maksymalizacja dochodu pasywnego w postaci dywidendy. To kluczowy parametr w przypadku portfela dywidendowego
Zobacz nasze wyniki
Stopy zwrotu na dzień 31.08.2024.
Nasze wyniki
Podobno jeden obraz jest wart 1000 słów. Sprawdź, jak prezentują się w formie graficznej przykładowe statystki naszych inwestycji.
Inwestycje: portfel emerytalny IKE/IKZE z programem Dobra emerytura
Skumulowana dywidenda w ujęciu rocznym w naszym portfelu emerytalnym. W tym portfelu prowadzimy projekt Dobra emerytura.
Poniżej zobaczysz stopę zwrotu portfela emerytalnego od założenia portfela w styczniu 2018 roku w stosunku do benchmarku (szeroki WIG).
Na poniższym wykresie wkład i zmiana wartości portfela emerytalnego IKE/IKZE w czasie. W przypadku portfela emerytalnego jest to o tyle ciekawa statystyka, że regularnie dopłacamy środki do programu Dobra emerytura.
Inwestycje: portfel dywidendowy polskich spółek
W portfelu dywidendowym masz statystykę wypłaconych dywidend analogicznie do portfela emerytalnego.
Na poniższym wykresie wkład i zmiana wartości portfela dywidendowego DIV w czasie.
Poniżej zobaczysz stopę zwrotu portfela dywidendowego od października 2019 roku w stosunku do benchmarku (szeroki WIG).
Inwestycje: portfel główny spółek polskich i zagranicznych (dywidendowo-wzrostowy)
Na poniższym wykresie zobaczysz stopę zwrotu portfela głównego w stosunku do benchmarku (szeroki WIG) na koniec marca 2024 od początku prowadzenia portfela.
Jeśli chcesz opanować skuteczną analizę finansową spółek giełdowych (wiesz, co kupić) i dobrze odczytywać wolumen na wykresie giełdowym (wiesz, kiedy kupić), nie mogłeś trafić lepiej. Dołącz do społeczności inwestorów PPCG Stock i podkręć swoje inwestowanie.
Sprawdź nas z gwarancją satysfakcji 30 dni.