4 ciekawe spółki dywidendowe

20.02.2020, Kategorie: Premium, Autor: Bartek Bohdan

Spółki dywidendowe to świetny wehikuł inwestycyjny. W pewnym stopniu uniezależnia od krótkoterminowych wahań kursów na giełdzie. Pozwala też wzmocnić inwestycje strumieniem dochodu pasywnego, który można reinwestować. W początkowych latach swojego inwestowania na giełdzie nie traktowałem dywidend poważnie i był to mój duży błąd.

Dlaczego dywidendy są dobre?

Być może wynikał z niechęci do krótkoterminowego kupowania akcji pod dywidendę, bo ta i tak jest odcinana od bieżącego kursu. To jednak krótkowzroczne podejście do tematu, bo w długim terminie dywidenda ma wiele zalet. Również to, że zapewnia stabilność akcjonariatu i wygładza długoterminowy trend (mniejsza zmienność). Wystarczy spojrzeć na wiele spółek, które regularnie wypłacają dywidendy. Ich kursy są wieloletnich trendach wzrostowych.

W dzisiejszym artykule omówię krótko 4 spółki dywidendowe, która uważam za ciekawą inwestycję i na pewno będę chciał mieć je w portfelu. Na koniec pokażę Ci tez moją subiektywną listę spółek, które będę chciał kupić do swojego portfela DIV.