Skąd się wzięło PPCG Stock?

O nas, czyli poznaj zespół PPCG Stock. Zaczynaliśmy na rynku chyba tak, jak wszyscy. Jako indywidualni inwestorzy, którzy myśleli, że za pomocą średnich kroczących, formacji analizy technicznej i innych cudów techniki na wykresach da się zarabiać pieniądze. Dopiero po latach przyszło zrozumienie, że skuteczne inwestowanie to przede wszystkim podążanie za dużym kapitałem, który inwestuje w najlepsze spółki.

Wzięliśmy sobie za cel wyszukiwanie najlepszych spółek, szukając śladów działania najlepszych inwestorów (Smart Money). Nie boimy się przy tym kwestionować zdania większości, dążąc do prawdy w mówieniu o pieniądzach i inwestowaniu.

Kim jesteśmy?

Każdego dnia pomagamy setkom ludzi z każdego miejsca na Ziemi osiągnąć ich cele finansowe. Wierzymy, że każda złotówka, dolar czy funt to inwestycja w przyszłość, którą chcesz tworzyć. Wierzymy, że długoterminowe inwestowanie w świetne biznesy to najskuteczniejsza droga do bogactwa. Staramy się realizować nasz cel, naprawdę służąc każdemu Czytelnikowi.

W całej naszej pracy staramy się kierować złotą zasadą traktowania innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Z szacunkiem, niezależnie od poziomu wiedzy i zrozumienia rynków, jakim ktoś dysponuje.

Co robimy?

Zespół PPCG Stock zapewnia w strefie bezpłatnej i w strefie Premium najlepszą wiedzę o skutecznym inwestowaniu. Oto jak to robimy:

  • Członkostwo w strefie Premium , w której otrzymujesz dostęp do naszych osobistych portfeli. Wiesz, w co inwestujemy i kiedy inwestujemy. Informacje na ten temat widzisz w strefie Premium serwisu PPCG Stock. Otrzymujesz również informacje na e-mail.
  • Darmowe wiadomości rynkowe i komentarze z setkami nowych artykułów rocznie. Masz to na naszej stronie oraz po zapisaniu się na bezpłatny newsletter.
  • Kanały w mediach społecznościowych Facebook, YouTube, Twitter. W przystępny sposób uczymy prawidłowych nawyków inwestowania i dzielimy się doświadczeniem ponad 12 lat funkcjonowania na rynkach kapitałowych.

Zespół PPCG Stock

Paweł Pagacz

Założyciel, Współwłaściciel i Redaktor

Jestem pomysłodawcą i założycielem PPCG Stock. Stosuję analizę wolumenową. Głęboko wierzę, że duży kapitał nie jest ślepy i szuka najwyższych stóp zwrotu. Z jednej strony na rynku szukam, gdzie płynie duży kapitał. Z drugiej strony szukam najlepszych spółek. Jeżeli widzę najlepszą spółkę i kapitał, który do niej płynie, to wiem, w co inwestować.

Nie stosuję żadnych innych technik inwestycyjnych. Analiza techniczna, średnie czy wszystkie inne wskaźniki, powstają na podstawie tego, co było i nic nie mówią o tym, co będzie. Ceny akcji rosną, kiedy spółka się rozwija i płynie do niej kapitał. To cała moja filozofia, która pozwala zarabiać w długim terminie bez martwienia się o to, co będzie.

Bartek Bohdan

Bartek Bohdan

Współwłaściciel, Redaktor

Przerobiłem prawdopodobnie wszystkie istniejące techniki i strategie inwestycyjne. Po wielu latach zrozumiałem, że to, co się liczy, to zdolność spółki do generowania rosnących przychodów i zysków. Jeśli biznes się rozwija, cena akcji na giełdzie prędzej lub później uwzględni pozytywne trendy w fundamentach firmy. Kapitał instytucjonalny, podobnie jak w realnej gospodarce, dąży do maksymalnego zysku z zainwestowanego pieniędzy.

Jestem wielkim zwolennikiem inwestycji długoterminowych, budowania dochodu pasywnego z dywidend i procentu składanego. Uważam, że inwestorzy powinny powrócić do źródła, jak Neo w Matrixie.  Źródłem jest akumulacja najlepszych aktywów, które zwiększają wartość w czasie i przez dywidendy płacą za posiadanie ich w portfelu. Setki/tysiące procent rocznie są domeną marzycieli i naciągaczy. Stawiam na realne i prawdopodobne stopy zwrotu 10-20% rocznie.


Klienci o współpracy

Serdeczne dzięki za wszystkie e-maile, które od was otrzymuję. Są niezwykle kształcące. Ponadto przejrzyste analizy oraz przewidywania dalszego zachowania rynku. Pytań do was ja bym miała ogrom, lecz nie chcę zawracać głowy. Jestem od wielu lat na kolosalnych stratach, więc teraz dostrzegam swoje wszystkie popełnione błędy wchodząc w „ślepo” na rynek. Zaczynam powoli odbijać się od dna, ale przeszkadzają mi w tym spadki na gpw, A wy jesteście wspaniali! Pozdrawiam 

~ Wiera

Witam serdecznie, chciałem Wam podziękować za ciężką pracę którą robicie. Dzięki Waszemu serwisowi udaje mi się zarabiać pieniądze na giełdzie minimalizując przy tym straty. Super ze aktualizujecie bloga na którym można znaleźć ogrom ciekawych spostrzeżeń jak i wiedzy. Wasze raporty po sesji dają użytkownikowi trochę ulgę w czasie korekty w której jak emocje wezmą górę można szybko się wyleszczyć. Tak jak w życiu jak i na giełdzie niczego nie można być pewnym to ja jestem pewien ze będę opłacał abonament na Waszym serwisie przez kolejne parę ładnych lat. Dobra robota! Dzięki.

~ Daniel

Dzięki waszym poradom uniknąłem kilku większych wpadek w tym roku. Wcześniej łapałem dołki i szczyty raczej z opłakanym skutkiem. Teraz uważniej wybieram inwestycje i bardziej celuję w trend niż odwrócenie kursu. To oznacza oczywiście mniej transakcji, ale liczę, że z dalszą pomocą będą po prostu lepsze. Przydałoby się więcej analiz spółek spoza WIG20 i będzie git 🙂

~ Jakub

Wasz blog jest the best! Wcześniej przeglądałem różne blogi, wiele strategii i pomysłów, ale nigdzie nie spotkałem takiej rzetelności jak tu. Macie z Pawłem olbrzymią wiedzę, wielki zapał i umiejętność przedstawienia zawiłych spraw w przystępny sposób. Nie pozostawiacie żadnego pytania bez odpowiedzi. Wasze transakcje to siła spokoju i cierpliwości. Cieszę się, że mogłem spotkać takich nauczycieli. No i oczywiście muszę wspomnieć o całym forum – tyle łebskich inwestorów w jednym miejscu. Rewelacja! Oby tak dalej! 🙂

~ Anonimowo


Nasze pozostałe serwisy