Logowanie 2FA

Dwuetapowe logowanie dla Twojego bezpieczeństwa

Logowanie 2FA to najlepszy sposób ochrony Twoich danych. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo danych osobowych, dlatego w PPCG Stock możesz się logować na swoje konto przy pomocy podwójnej autoryzacji 2FA.

Uwierzytelnianie dwupoziomowe, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, uwierzytelnianie wielopoziomowe, weryfikacja dwustopniowa, weryfikacja dwuetapowa, 2FA, czyli po angielsku Two-Factor AuthenticationMulti-factor authentication). Jest to metoda autoryzacji lub uwierzytelniania używana najczęściej przy logowaniu, która oprócz hasła zakłada użycie co najmniej drugiego innego „składnika” zabezpieczającego dostęp do konta.

W PPCG Stock używamy metody TOTP (ang. Time-Based One-Time Password). Są to jednorazowe kody, zmieniające się co jakiś czas i wymagają zainstalowania dedykowanej aplikacji (np. Google Authenticator, Authy, Microsoft Authenticator). Aplikacja po zeskanowaniu kodu QR jest w stanie generować 6-cyfrowe kody zmieniające się co 30 sekund. Zabezpieczenie wymaga podania aktualnie wygenerowanego w aplikacji kodu.

Jak działa logowanie 2FA?

Kiedy wpisujesz swój login i swoje hasło, standardowo logujesz się na swoje konto w PPCG Stock.Logowanie 2FA

Jeżeli włączysz dodatkową autoryzację 2FA, w kolejnym kroku PPCG Stock poprosi Cię o podanie dodatkowych danych do logowania. Jest to 6-cyfrowy unikalny kod, który wygenerujesz w bezpiecznej aplikacji Microsoft Authenticator.

Logowanie 2FA: kod weryfikacyjny

Na Twoje konto nie dostanie się nikt, kto poznał Twój login i hasło, jeśli nie wpisze dodatkowego kodu. Kod jest generowany na Twoje życzenie i ważny jedynie 30 sekund.

Jak włączyć logowanie 2FA?

Przeprowadzimy Cię w 3 prostych krokach przez proces instalacji, aktywacji i logowania z użyciem bezpiecznego protokołu 2FA.

Krok 1. Zaloguj się do kokpitu

Zaloguj się na swoje konto za pomocą loginu i hasła. W menu po lewej stronie kliknij logowanie 2FA. Powinieneś otrzymać taki ekran:

Krok 2. Instalacja aplikacji

Zainstaluj na telefonie aplikację Microsoft Authenticator.

  1. Pobierz stąd, jeżeli korzystasz z androida (Google Play)
  2. Pobierz stąd, jeżeli korzystasz z iOS (App Store)

Krok 3. Skanowanie kodu QR i aktywacja usługi hasłem

Za pomocą czytnika kodów QR (w produktach Apple dostępne w aparacie fotograficznym) zeskanuj kod QR. Za pomocą uzyskanego indywidualnego linku zostaniesz przekierowany do powyższej aplikacji Microsoftu. Uzyskany kod wpisz na samym dole strony PPCG Stock i kliknij aktywuj:

Po kliknięciu w aktywację, pobierze się na Twój komputer plik z danymi do odzyskiwania hasła w razie utraty telefonu albo przypadkowego usunięcia aplikacji.

Bądź podwójnie zabezpieczony

Twoje logowanie dwuetapowe (2FA) zostało aktywowane. Od tego momentu poza loginem i hasłem, będziesz musiał wpisać kod z aplikacji na swoim telefonie. Uzyskasz go, otwierając aplikację Miscrosoftu, wybierając zakładkę Wordfence i przypisaną stronę ppcg.com.pl.

Strona z aktywną usługą wygląda następująco:

Usługa dwuetapowego logowania może być włączana przez Ciebie i wyłączana (przyciskiem DEACTIVATE) dowolną ilość razy. Korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne.