Analiza Ferro

30.03.2020, Kategorie: Premium, Autor: Bartek Bohdan

Niedawno opisywałem w strefie premium spółkę Decora, która zajmuje się wyposażeniem wnętrz. Do tego samego segmentu należy Ferro (FRO), czyli producent i dystrybutor armatury sanitarnej i instalacyjnej. Siedziba Grupy oraz centrum magazynowo – logistyczne znajduje się w Skawinie, czyli całkiem blisko Krakowa.

Podobnie jak Decora, Ferro korzysta na dobrej koniunkturze w budownictwie, zwłaszcza mieszkaniowym. Ostatnie obniżki stóp procentowych, gdy tylko gospodarka zacznie znów pracować pełną parą, a ludzie nie będą się obawiali o brak dochodów, powinny pozytywnie przełożyć się na utrzymanie trendu w tym sektorze.

W skrócie FRO to spółka ze stabilnymi fundamentami, relatywnie tania i umiarkowanie zadłużona. Wypłaca też całkiem solidną, regularną dywidendę. Uwzględniając ostatnią przecenę, stopa dywidendy wynosi już nominalnie 9,2% dla dywidendy równej tej z zeszłego roku (1,1 zł na akcję). Oczywiście mamy teraz wyjątkową sytuację, w której spółka może dywidendy nie wypłacić w tym roku lub w znaczniej mniejszej wysokości. Jednak spółki do portfela dywidendowego nie kupujemy pod jedną dywidendę, więc takie jednostkowe zdarzenie nie wpływa decydująco na to, czy spółka znajdzie w się portfelu DIV.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.