Analiza giełdowa spółki Play

09.04.2020, Kategorie: Premium, Autor: Bartek Bohdan

Przed telekomami może budować się interesująca przyszłość w postaci technologii 5G. Polska ma duża ambicję stać się liderem we wdrożeniu 5G w Europie.PLY jest relatywnie młodą spółka na GPW, bo debiutowała we wrześniu 2017 roku.

Analiza finansowa

Fundamentalnie jest to całkiem rentowny telekom z EPS 3,4, kosmicznym ROE ponad 400%, wysokimi marżami i niezłą płynnością.

Problemem jest bardzo wysokie zadłużenie na poziomie ponad 96%, które znacząco obniża bezpieczeństwo inwestycji. Spółka ma jednocześnie zaskakująco wysoki C/WK, co postrzegam jako czynnik ryzyka w czasie pandemii i spowolnienia gospodarczego.

Z drugiej strony wysoka wartość P/BV może wynikać z niewielkiego majątku trwałego, potrzebnego do prowadzenia biznesu, a rzeczywistą wartość firmy mogą stanowić wartości niematerialne i prawne. Taki układ bywa powszechny w spółkach technologicznych.

Dywidendy

PLAY wypłaca dywidendę (już 2 rok z rzędu). Pytanie, czy wypłaci w tym roku. Wydaje się, że przychody z usług telekomunikacyjnych nie powinny szczególnie ucierpieć przez pandemię, a już na pewno skoczyło w górę wykorzystanie mobilnego Internetu. Za tą usługę operatorzy każą sobie sporo płacić, zwłaszcza w roamingu.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.