Analiza giełdowa spółki Rafako

15.06.2021, Kategorie: Premium, Autor: Paweł Pagacz

Nie wiem, dlaczego, ale ludzie z jakiegoś powodu interesują się spółką Rafako. Przynajmniej na tyle mocno, że przesyłają nam na skrzynkę pocztową pytania jej dotyczące i jest ich całkiem sporo. Przy okazji tych pytań dowiadujemy się, że spółka wychodzi na prostą, a nadzwyczajna informacja sprawi, że cena poleci w kosmos. Inwestorzy jak widać, dysponują różnymi strategiami i jedną z nich jest oczekiwanie wystrzału w chwili zrealizowania się jakiegoś scenariusza.

W tym celu kupują akcje wcześniej i czekają. Pytanie tylko, czy się doczekają. Przyznam, że czasem lubię pisać ostre teksty, które nie przechodzą przez surową cenzurę współprowadzącego ten portal Bartka. Bartek uważa, że zawsze należy pisać z klasą i dawać jasne komunikaty. Ja się oczywiście również z tym zgadzam, ale też uważam, że czasem trzeba napisać coś dosadnie, aby poruszyć skostniałe umysły niektórych Czytelników. I jakże – podam przykład.

Powielanie błędnej strategii nie zmieni wyników

Mamy Czytelnika (ale nie jest naszym klientem), który permanentnie stosuje strategię, o której napisałem powyżej. I byłoby to całkiem w porządku, gdyby ta strategia się sprawdzała. Tymczasem strategia ma wadę polegającą na tym, że scenariusze wymyślone i przeinwestowane się zwykle nie spełniają, a nasz Czytelnik dopłaca do rachunku kolejne środki i znów obstawia. I tak już wspomniane działanie prowadzi całe 10 lat.

W tym czasie nie poruszył się ani trochę do przodu z kapitałem, nie zarabia na strategii, ale nadal ją stosuje. Pytanie zatem, czy giełda jest dla niego formą rozrywki, formą hazardu, czy może jakimś sposobem na zdobywanie doświadczenia lub może chodzi o adrenalinę i emocje? Takie właśnie mam wrażenie.

Inwestowanie ma być nudne, by było zyskowne

Giełda i zarabianie (pewnie zmartwię jakąś część Czytelników) na niej jest nudne, jak flaki w oleju. Rynek ani nie powinien dostarczać jakichkolwiek emocji, ani nie powinien być dla nas zajęciem, które nadmiernie nas absorbuje. Powiem więcej, giełda i nasze zachowanie na niej powinno być mocno przewidywalne. Nasze działanie powinno być również poprzedzone logicznym rozumowaniem, które ma podparcie w faktach, a nie w naszych wyobrażeniach.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.