Co może nam na dzisiaj powiedzieć NASDAQ?

25.05.2022, Kategorie: Premium, Autor: Paweł Pagacz

Spółki technologiczne były drogie, a wolumen na nich wskazywał na kończący się popyt. Jak to wygląda, możecie zobaczyć chociażby w analizie Amazon z 2 grudnia 2021, gdzie wskazywaliśmy na absurd kupowania akcji po cenie 3500 dolarów (skoro tego rynek nawet nie kupuje). Nie bez powodu miniaturka w tym artykule wskazuje na owce i pewnie na niedługie ich strzyżenie.

Amazon jest spółką technologiczną, a zatem wypada się przyglądnąć indeksowi NASDAQ. Dzisiaj jest ku temu niezła okazja, bowiem wiele spółek z tego indeksu urwało wczoraj podłogi, chociażby SNAPCHAT, służący głównie przesyłaniu sobie często niecenzuralnych zdjęć, które mają pozostać niezapamiętane, spadał o ponad 40%.

Na początku warto powiedzieć, że mimo potężnych spadków i tego, co niedługo wszyscy zaczniemy słyszeć w mediach (chyba jest jeszcze za wcześnie, ale kto wie), indeksy amerykańskie, w tym NASDAQ, nie są w bessie. Jeżeli zaś przyjmiemy nazewnictwo bessy, to trzeba sobie dopowiedzieć, czym jest bessa.

Hossa składa się z 1, 3 i 5 fali wzrostowej. Przerywana jest korektami, będącymi falami 2 i 4. O ile fale 2 są zwykle proste i płaskie, tak fale 4 takimi nie są. Są skomplikowane. Jeżeli trwają dostatecznie długo i mocno szarpią rynkiem, to są nazywane bessą. Dla nas jest to korekta.

Zobaczcie proszę na wykres kształtującej się fali 4.