Czy budować portfel spółek technologicznych?

18.11.2022, Kategorie: Premium, Autor: Paweł Pagacz

Posiadanie świadomości sytuacyjnej jest na rynku bardzo ważne. Jeżeli inwestor jest się w stanie na czas zorientować o możliwościach danego rynku, będzie w stanie z niego prawdopodobnie w odpowiednim czasie czerpać odpowiednio duże zyski.

Eksploracja kosmosu – szansa i wyzwanie

Ostatnio czytałem artykuł o górnictwie kosmicznym. Jest zidentyfikowana asteroida, która składa się głównie z metali szlachetnych (złota). Jest go na niej miliony razy więcej, niż wydobytego obecnie na Ziemi. Jeżeli znalazłaby się firma, która takie złoto byłaby w stanie sprowadzić na ziemię, zrobiłaby transfer bogactwa ze światowych firm górniczych oraz rynku złota na rynkach finansowych w stronę tej właśnie firmy. Prawdopodobnie złamałoby to ekonomię złota w obecnej formie, jaką znamy. Złoto jest cenne, bo rzadkie.

Dlatego patrzymy, jak rozwijają się firmy Blue Origin i Virgin Galactic. Obserwujemy również firmę Muska. Na razie na rynku widoczna jest jedynie Virgin Galactic i na niej nie widzimy akumulacji, chociaż dostrzegamy niewielki byczy wolumen. Mamy te firmy na uwadze, bowiem mogą to być firmy Tesla w bardzo początkowej fazie rozwoju. Dlatego nie wykluczamy, że w przyszłości w tego rodzaju spółki będziemy inwestować.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.