Czy Mercator to opłacalna inwestycja?

04.02.2020, Kategorie: Premium, Autor: Bartek Bohdan

Popularność spółek giełdowych i samego rynku kapitałowego nierozerwalnie związana jest z jego kondycją. Gdy mamy wzrosty, wszyscy interesują się inwestowaniem, spółkami, rynkami i ogólnie giełdą. Gdy są spadki, giełda to miejsce, z którą mało kto chce mieć coś wspólnego. Z kolei zyski na giełdzie funkcjonują odwrotnie.

Odwrotna korelacja popularności rentowności

Pojawiają się finalnie, gdy inwestorzy działają w momencie, gdy giełda nikogo nie interesuje, a pozbywają się aktywów (księgują zyski), gdy wszyscy chcą kupować po każdej cenie. Na każdy produkt trzeba znaleźć kupca, więc kiedyś Ty będziesz musiał poszukać kupca na swoje akcje, które – mam nadzieje – kupiłeś tanio 🙂

Od czasu do czasu zaglądam na ranking popularności spółek giełdowych na jednym z bardziej znanych portali o giełdzie. Na pierwszym miejscu pod względem ilości komentarzy niepodzielne królują CDR, JSW, GTN, F51. W pierwszej 10 znalazła się też spółka Mercator (MRC). Nie przypominam sobie, by na blogu pojawiła się kiedykolwiek jej analiza, więc uzupełniam ten brak.