Czy TIM to dobra spółka dywidendowa?

07.02.2020, Kategorie: Premium, Autor: Bartek Bohdan

Znalazłem kolejna spółkę dywidendową, która może być komponentem naszego portfela DIV. To spółka TIM, wchodząca do indeksu sWIG80. Spółka o małej kapitalizacji ok. 250 mln zł, ale z całkiem dobrymi wskaźnikami. Są pewne obszary, które wzbudzają moją ostrożność, ale też ma swoje atuty. Wszystkie wady i zalety spółki postaram się teraz wypunktować.

Podstawowe informacje

TIM SA jest jednym z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Zatrudnia ponad 350 osób, dysponuje siecią sprzedaży składającą się z 30 oddziałów w całej Polsce. Dostawy do wszystkich oddziałów, a także bezpośrednio do klienta lub na miejsce inwestycji realizuje Centrum Logistyczne w podwrocławskich Siechnicach.

W stałej ofercie hurtowni elektrycznych TIM SA znajduje się pełen asortyment artykułów elektrotechnicznych: kable, przewody, systemy prowadzenia kabli, aparatura, rozdzielnie elektryczne, osprzęt elektroinstalacyjny, oprawy, źródła światła i osprzęt pomocniczy. Towar dostarczają renomowani producenci z Polski i zagranicy, m.in. Bitner, Ergom, Philips, OBO Bettermann, Osram, Schneider Electric, Tele-Fonika Kable.

Jak widać, branża handlowa, choć nie są to szybko rotujące towary konsumpcyjne (FMCG).

Podstawowe wskaźniki fundamentalne