Kiedy zobaczymy szczyt na NASDAQ?

14.08.2020, Kategorie: Premium, Autor: Bartek Bohdan

Spółki FANG+ są największym tegorocznym wygranym. Nie tylko bardzo szybko pozbierały się po marcowej przecenie. Indeks US100 dzięki pięciu największym spółkom technologicznym zameldował się na nowym szczycie na poziomie 12217 punktów.

Odbicie V stało się faktem

Przypomnę, że w marcu 2020 większość analityków i kilku bardzo teraz popularnych na YouTube inwestorów wmawiało, że spadek większy niż 20% od szczytu oznacza bessę w USA. My twierdziliśmy, że zobaczymy odbicie V.

Granicznym poziomem oznaczającym bessę US100 było 7800 punktów. Wtedy miały się przestawić automaty transakcyjne, które dotychczas grały na zwyżkę. Nic takiego się nie stało. Nie widać też jakoś specjalnie i nie słychać, żeby ktoś z tak wieszczących analityków i inwestorów odniósł się do swoich słów w tym momencie. Cóż, niewygodne tematy z przeszłości lepiej przemilczeć, bo ludzka pamięć jest krótka.

W każdym razie US100 jest ok. 15% powyżej poprzedniego historycznego szczytu. I teraz pytanie, czy nasza strategia daje nam już jakieś sygnały przesilenia.