Analiza Novartis (NVS)

04.05.2020, Kategorie: Premium, Autor: Bartek Bohdan

Novartis to duży szwajcarski producent leków, notowany na amerykańskiej giełdzie. Typowany jest przez analityków na jedną z najlepszych dywidendowych spółek z branży farmaceutycznej w tym roku. Dzięki szybko rosnącej sprzedaży leków, takich jak Cosentyx (+ 28%) i Entresto (+ 71%), które zwiększyły portfolio produktów spółki w zeszłym roku, przychody ogółem wzrosły o 9%.

NVS to spółka bardzo rozsądnie wyceniona na około 15-krotny wzrost zysków. NVS dokonał szeregu odważnych przejęć od czasu przejęcia stanowiska CEO przez Vas Narasimhana na początku 2018 r. Jedna z ostatnich akwizycji spółki to firma The Medicines Co., która opracowała potencjalny lek na układ krążenia i cholesterol. Lek jest na etapie zatwierdzenia do sprzedaży w USA i Unii Europejskiej przez odpowiednie organy regulacyjne.

Spółka prezentuje się całkiem solidnie w kontekście wskaźników fundamentalnych. Nie jest szczególnie zadłużona, generuje wysoki zysk na akcję i ma bardzo dobre prognozy zysku na kolejny rok i cały bieżący.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.