Analiza Wittchen

31.10.2023, Kategorie: Premium, Autor: Paweł Pagacz

Zauważyliśmy, że po ostatnim tąpnięciu cenowym na spółce Wittchen, pojawiło się mnóstwo pytań na jej temat. Sporo osób może te akcje posiadać, ale też sporo osób może być zainteresowana kupnem ze względu na regularnie płaconą dywidendę. Zobaczmy, co się w spółce dzieje i co może dziać (prognozy analityków). Przyglądnijmy się finansom i przeanalizujmy wolumen, który po zniżce kursu wyraźnie maleje. Analiza Wittchen pokazuje sporo możliwości, które właśnie się otwarły.

Mocny spadek kursu pojawił się dokładnie 15 września 2023. Sprawdźmy, jaka informacja i jakiego kalibru to spowodowała:

  • W tym dniu pojawiły się wyniki spółki, które były znacznie wyższe niż rok wcześniej, ale nieco gorsze od konsensusu (tego, czego się spodziewano).
  • Kluczową negatywną z punktu widzenia ceny była informacja o budowie nowego centrum logistycznego, którego szacowany koszt wyniesie 60-70 mln zł.

Wypowiedzi ludzi ze spółki:

Prezes w tej sprawie powiedział:

Jesteśmy na etapie decyzji o wyborze miejsca i zakupu działki i mam nadzieję, że to nastąpi w tym roku. Chcemy kupić ok. 10 ha powierzchni, żeby zbudować tam w pierwszym etapie 30 tys. m2 i szacujemy, że te koszty budowy razem z działka wyniosą ok. 60-70 mln zł. Jak to będziemy finansować, to jeszcze się zastanowimyJędrzej Wittchen

Manager ds. finansów i rozwoju powiedział:

(…) spółka jest niezadłużona, a pewnie będzie potrzebne dofinansowanie zewnętrze (…). Bierzemy pod uwagę różne scenariusze, ale to też zależy od naszego 'cashu’. Grzegorz Ochędzan

Prezes zaznaczył, że spółka nie planuje emisji akcji. Jaki obraz się wyłania z tego wszystkiego?


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.