Czy warto już inwestować w akcje CCC?

20.04.2022, Kategorie: Premium, Autor: Paweł Pagacz

W mailach do nas pojawiają się pytania o spółkę CCC w kontekście potencjalnego zakupu. Pytanie jest o tyle zasadne, że miała dość spore problemy finansowe, z których stara się wyjść. Analiza finansowa nie leży jednak w moim głównym zainteresowaniu, bowiem wychodzę z założenia, że sam i tak nie będę w stanie dowiedzieć się tego, o czym wiedzą profesjonaliści. Mówiąc inaczej, istnieje cała masa ludzi lepiej poinformowanych od tłumu.

Wtajemniczeni wiedzą lepiej i wcześniej

Naiwnością byłoby myśleć i zakładać, że z chwilą pojawienia się oficjalnych informacji w mediach, dopiero od tego momentu dana informacja staje się dla wszystkich dostępna. Jeżeli kiedykolwiek znajdziecie jakąś pozytywną informację o spółce, która pojawiła się w mediach, rzućcie okiem na wolumen dzień, dwa wcześniej. Czy nie był nieco wyższy? Może ktoś wiedział coś wcześniej.

Wolumen wskaźnikiem wyprzedzającym

To samo dzieje się w dużej skali. Jeżeli w spółce może się dobrze dziać, zobaczymy to w formie akumulacji lub pojawiających się większych wolumenów, będących formą akumulacji (np. absorbowanie akcji, tak, jak miało to miejsce na spółce HPQ po zakupie przez Warrena Buffeta). Jeżeli ktoś jest przekonany co do dobrej przyszłości, będzie kupował. Dotyczy to również dużych instytucji i dużych wolumenów, które one mogą wygenerować. Zobaczmy w tym kontekście, co powie nam wykres CCC.