Analiza CCC – Imponujący rajd

14.05.2020, Kategorie: Nowości, Autor: Bartek Bohdan

CCC była jedną z najmocniej uderzonych spółek w efekcie pandemii. Zamknięcie galerii handlowych i ograniczenie przychodów ze sklepów stacjonarnych w zasadzie do zera mocno uderzyło w wyniki i notowania spółki. Jednocześnie oczekiwanie na odblokowanie gospodarki i potem otwarcie galerii handlowych 4 maja br. mocno podbiło kurs od dołka. Nic dziwnego, że spowodowało to duży wzrost zainteresowania inwestorów tymi akcjami.

Pomijam teraz kwestie fundamentalne, bo na podstawie wyników podanych za marzec 2020 jest bardzo słabo. Strata netto 215,5 mln zł, ujemne ROE -34%, marże pod kreską., zadłużenie sięgające 90% aktywów i kiepska płynność. To jednak było. Gorzej, że tendencja już od kilku kwartałów była zniżkowa, co oczywiście giełda dyskontowała spadkiem kursu. Pandemia postawiła po prostu kropkę nad i.

Co jednak pokazuje nam wykres? Jeśli użyjemy naszej metody LTTM i poszukamy zdarzeń VSA, to na poziomie dołka LTTM 31,50 mamy potężną akumulację i sygnał kupna z rekordowymi wolumenami. Jeśli uwzględnimy obie świece, czyli Selling Climax (akumulacyjna spadkowa świeca VSA) oraz warunkowy sygnał kupna z przewagą popytu, to widzimy, że obrócono ponad 52 mln akcji. Wszystkich akcji jest nieco ponad 42 mln, a w wolnym obrocie nieco ponad połowa tej ilości. To pokazuje skalę zainteresowania akcjami CCC.

Biorąc pod uwagę, że finalnie mamy największy wolumen na akumulacyjnej świecy i jeszcze większy na sygnalnej, zakładamy, że większość akcji jest w silnych rękach dużych graczy.

 

Analiza techniczna CCC
Analiza techniczna CCC

W skali miesięcznej mamy więc sekwencję LTTM (akumulacja + wybicie dołka + przewaga popytu). Od dołka spółka odbiła już niemal 100%. Jednak warunkowy sygnał kupna wymusza oczekiwanie na przynajmniej test wolumenowy lub falę wtórną. Być może pojawi się więc jeszcze okazja do zakupu niewielkiego pakietu akcji CCC.

Analiza wolumenu CCC
Analiza wolumenu CCC

Jest na to spora szansa, bo choć w skali dziennej też na dołku był warunkowy sygnał kupna, to widzimy przewagę podaży i świece dystrybucyjne po odbiciu. Prawdopodobnie najaktywniejsi gracze krótkoterminowi realizowali solidny szybki zysk. To może być informacja, że kurs będzie chciał testować okolice dołka.