Tesla w kontekście przyszłych przychodów

07.02.2023, Kategorie: Premium, Autor: Paweł Pagacz

Już od jakiegoś czasu, od kiedy cena akcji mocno się korygowała, pojawiał się temat Tesli. Czy akcje są za drogie, może lecą do dna, a może opłaci się je kupić? Przyznam, że nie pamiętam w tej chwili, czy temat tej spółki i moje analizy pojawiały się bardziej w prywatnej korespondencji, czy może komentarzach blogu.

Wskazywałem w każdym razie, że cena akcji na poziomie ok. 120 dolarów to godziwa cena. To poziom rentowności, przy którym cena akcji zaczynała ruchy wzrostowe. I co się wydarzyło? Tesla dosłownie zrobiła rajd w kierunku 190 dolarów. Przyglądnijmy się tej spółce szczegółowo.

Fenomen Tesli

Jest to spółka o jednej z największych kapitalizacji na amerykańskiej giełdzie, a sama spółka wchodzi w skład indeksu Nasdaq. Piszę o tym dlatego, ponieważ wiele osób ma wątpliwości, czy Nasdaq powróci do hossy. Odpowiadając na pytanie, czy Tesla ma potencjał do wzrostu, w istocie odpowiemy sobie na pytanie, czy Nasdaq również ma potencjał do wzrostu. A może i w spółkę nadal warto inwestować? Odpowiemy sobie na te wszystkie pytania.

Poniższa infografika pokazuje, jak duży zysk ma Tesla z każdego sprzedanego pojazdu. To naprawdę rentowny biznes nie tylko w zestawieniu z innymi pojazdami EV, ale też z tradycyjnymi samochodami wiodących producentów.

Auta marże
Auta marże

Warto mieć na uwadze, że w rzeczywistości Tesla jest bardziej firmą technologiczną niż motoryzacyjną. Stąd jej obecność w indeksie Nasdaq.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.