Aktualizacja 2.0 i Widmo Wolności dadzą drugie życie CDR?

21.09.2023, Kategorie: Nowości, Autor: Bartek Bohdan
Analiza CD Projekt

Analiza CD Projekt. Oj, dzieje się w gamingowym świecie. Dziś ok. godz. 17:00 ma się pojawić długo wyczekiwana aktualizacja 2.0 do Cyberpunk 2077. Ta duża poprawka ma całkowicie przebudować grę. Na tyle mocno, by warto było zacząć nową przygodę w tym fascynującym świecie.

Recenzenci na różnych portalach branżowych bardzo mocno chwalą zmiany. Czyżby CD Projekt (akcje CDR) wracał do formy? Można odnieść wrażenie, że wreszcie gra wygląda i działa tak, jak powinna na premierę. Ile nerwów można było oszczędzić, nie wspominając o utrzymanie ceny akcji, gdyby zostało to ogarnięte od razu.

Analiza CD Projekt: Widmo Wolności już we wrześniu

Dokładnie 26 września debiutuje jedyny i ostatni dodatek do gry pod nazwą Widmo Wolności. Przeznaczony jest na PC i konsole aktualnej generacji. Najwyższy czas odciąć się od starego sprzętu, choć to nadal spora baza użytkowników. Widmo wolności to piękne i również pozytywnie oceniane pożegnanie z autorskim silnikiem CD Projekt (RED Engine). Od teraz wszystkie produkcje będą tworzone na UE5, co obniży koszty i przyspieszy tworzenie gier.

Podobno dodatek jest lepszy od podstawowej wersji gry w wielu aspektach. Może być istotnym argumentem do zakupu gry, co przełoży się na wyniki sprzedaży. Być może pomoże też odbudować zaufanie graczy i inwestorów do spółki.

Analiza wolumenu

Oglądając wolumen i skalę zwyżki przed szczytem oceniam, że pozytywny odbiór dodatku i aktualizacji w dużej części został zdyskontowany przez inwestorów. Mamy na zwyżce bardzo wysokie wolumeny. Nie mogę jednoznacznie odczytać ich jako dystrybucję, bo świece zamykają się wysoko. Jedna z nich ma spory cień z dołu. Do tego na szczycie pojawiła się spadająca gwiazda, ale bez przewagi popytu. Wolumen na niej jest wyraźnie niższy od tych na wzrostowych świecach.

Wykres CDR
Wykres CDR

Wydaje mi się, że ostatnia konsolidacja w połączeniu z niższym niż na zwyżce wolumenem to korekta. Wpisuje się nawet w formację trójkąta. Biorą pod uwagę fakt, że narysował się po trendzie wzrostowym, każe oczekiwać kontynuacji zwyżki.

Prawdopodobna jest też opcja, że początkowy spadek był falą A korekty, trójkąt to fala B, zaś spadek z ponownym testem dołka LTTM (projekt LTTM) będzie falę C. Przyznam, że taka wersja byłaby dla inwestorów najkorzystniejsza z punktu widzenia kontynuacji trendu.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.