Analiza CD Projekt. Nadal bez fajerwerków

12.09.2023, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz
Analiza CD Projekt

Analiza Chciałbym znaleźć spółkę, która ma pewność powiększania swoich przychodów i poprzez to niemal 100% pewność tego, że cena akcji będzie rosła. W naszym kraju mamy do czynienia ze słabym otoczeniem ekonomicznym przy całej pracowitości Polaków, co łącznie sprawia, że nie wszystko rozwija się tak, jakbym chyba nie tylko ja chciał.

Nie inaczej jest z CD Projekt, który ma już bogatą historię notowań na GPW i bogate portfolio w naszych analizach. Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na to, że debiut Cyberpunk i nadmuchane oczekiwania nie współgrają z tym, co widać na wykresie. A widać było, że podaż dominuje w chwili, kiedy cena jeszcze rosła. Później próbowaliśmy rozgrywać jakieś krótkoterminowe wejścia (tutaj analiza ostatniej transakcji), ale nadal było to spowodowane tylko tym, że krótkoterminowo ujawnił się popyt. Nie dlatego, że na wykresie była wielka akumulacja, która zmieni trend na wzrostowy.

Analiza CD Projekt: prognozy przychodów i zysku

Jeżeli patrzymy na prognozy na 2024 (6 analityków) i 2025 (4 analityków), to widzimy spadek przychodów  i zysku netto. Przychody spadną odpowiednio o ponad 30% względem 2023 roku i 9% względem 2024 roku. Zysk netto spadnie o ponad 48% względem 2023 roku i 38% względem 2024 roku. Jeden z analityków podał, że spółka zarobi maksymalnie jedynie 5 mln zł.

Prognozy dla CD Projekt
Źródło: biznesradar.pl

Analiza VSA wykresu CDR

Co w takim przypadku mówi nam wykres, jeżeli prognozy na kolejne dwa lata nie będą zachęcające? Inwestorzy nie mają powodu, aby kupować biznes, który w ciągu kolejnych 2 lat będzie się kurczył. Czy znajdziemy potwierdzenie takiego stanu rzeczy na wykresie?

Wykres CD Projekt
Wykres CD Projekt – analiza VSA

Nie tylko mamy do czynienia z malejącym wolumenem od dołka, czyli jest coraz mniej kupujących, dostępnych wraz ze wzrostem ceny. W szczycie dotychczasowego ruchu wyrysował się nam Buying Climax. Świeca o najszerszym spreadzie w ruchu wzrostowym wraz z wyższym wolumenem względem tła. Jest to bez żadnych wątpliwości świeca dystrybucyjna.

Analiza CD Projekt: podsumowanie

Nie tylko prognozy finansowe, sporządzone przez analityków, nie rzucają światła optymizmu na tę spółkę na kolejne 2 lata do przodu. Tak samo jest w przypadku analizy wykresu, który jasno pokazuje brak zaangażowania kupujących na coraz wyższych poziomach cenowych. Z tego powodu spółka pozostaje poza moim zainteresowaniem i nie będę w nią inwestował.

Autor wpisu: Paweł Pagacz

Jestem pomysłodawcą i założycielem PPCG Stock. Stosuję analizę wolumenową. Głęboko wierzę, że duży kapitał nie jest ślepy i szuka najwyższych stóp zwrotu. Z jednej strony na rynku szukam, gdzie płynie duży kapitał. Z drugiej strony szukam najlepszych spółek. Jeżeli widzę najlepszą spółkę i kapitał, który do niej płynie, to wiem, w co inwestować. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z dostępnego adresu e-mail.


Wyniki portfeli edukacyjnych

Całkowite stopy zwrotu (TR) na dzień 31.12.2023 (od początku prowadzenia portfeli) obejmują wzrost kursu akcji i wypłacone dywidendy.

Portfele edukacyjne: Główny +76% / Emerytalny +148% / Dywidendowy +71%
TOP 5 spółek: Shell +185% / Rokita +164% / DOM +105% PEO +112% NVIDIA +170%Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.