Gdzie szukać potencjalnego dołka na DAX?

24.02.2020, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz

W ostatnim artykule o wróżeniu z fusów pokusiłem się o wykresy i stwierdzenia o możliwych spadkach, kończących ruchy spadkowe. Pierwotnie spodziewałem się korekty (ale jednak) mniejszej skali. Na DAX, o którym tutaj będę krótko pisał, fala C mogła wynieść ok. 1000 punktów. Większą część dystansu już przebyliśmy, a rynek na tym etapie nie wygląda, jakby miał się zatrzymać.

To dobrze i niedobrze zarazem. Dobrze, bo powiem wprost, jak już dokończy spadek, to dominującym kierunkiem będzie mógł być tylko ten wzrostowy. Źle, bo niestety dzieje się to za sprawą wirusa, który przybiera na sile. Ucierpią ludzie. Finalnie rynki będą kontynuować zwyżkę po tym ścięciu.

Analiza DAX

Poniżej wrzucam wykres DAX w ujęciu dziennym. Na obecnym etapie rozwoju, obstawiłbym wariant, że inwestorzy będą tworzyć falę b (w dół) w silnym ruchu wzrostowym. Będzie to dość dynamiczna fala (podobnie, jak fale B w górę są dynamiczne), która w tym przypadku będzie miała za zadanie przeprowadzenie kolejnej akumulacji DAX:

DAX
DAX

Po tej akumulacji czekać nas będzie kolejna silna fala wzrostowa na DAX, będąca pełnym impulsem wzrostowym. Ze względu na obecną dynamikę ruchu wydaje się, że fala b skierowana w dół w dość szybkim tempie (~ok. 2 tygodnie) zostanie już ukończona.

Wniosek końcowy

Od Ciebie będzie zależało, jak zachowasz się w tym czasie. Czy będziesz miał wystarczająco mocne nerwy, by kalkulować chłodno szanse i zagrożenia w momencie, gdy większość inwestorów działa pod wpływem emocji? Tylko Ty możesz odpowiedzieć na to pytanie. Mam nadzieję, że tak, bo to będzie jedno z krótkich okien transakcyjnych do wykorzystania na niemal wszystkich rynkach. Potem może być już tylko drożej przez jakiś czas.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.