Jak to jest z tym rozwojem gospodarczym?

23.05.2023, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz

Bardzo duży nacisk kładziemy na zrozumienie tego, że na prawdę duże pieniądze robi się na giełdzie tam, gdzie notowane są firmy, które się rozwijają. Osobiście nie potrafię znaleźć argumentu, dla którego ktoś za rok byłby skłonny za akcje zapłacić X procent więcej, jeżeli firma, w którą chce zainwestować, nie będzie rzeczywiście więcej warta. Drugim elementem jest liczba odbiorców, do której może trafić nasz produkt. Inaczej będziemy więc rozpatrywać inwestycję w ubezpieczyciela działającego na rynku estońskim, inaczej na rynku polskim, a jeszcze inaczej na rynku brytyjskim. Skala ilości odbiorców ma znaczenie.

Skalowanie inwestycji jest ważne

Rozpatrując długoterminowe postrzeganie inwestycji nie mamy wyboru. Bezwzględnie należy się kierować w stronę rynków, gdzie istnieje wolność gospodarcza, a same spółki (przykładowo poprzez legislację) są wspierane poprzez rząd w możliwości swojej ekspansji na świat.

Proponuję sprawdzić, jak faktycznie w perspektywie czasu rozwijają się konkretne rynki lub sektory gospodarcze i zdecydować bardzo mądrze o tym, gdzie w długim terminie kierować swój kapitał.

Dzisiaj kapitał kapitał szuka stopy zwrotu. Można być patriotą, ale niech patriotyzm nie przesłania nam możliwości rozwoju własnego życia. Szczerze polecam zapoznać się z poniższym filmem, a właściwie wykładem. Doktor Dylewski sporo mówi o polityce w kontekście postrzegania zmian klimatycznych. Tu warto mieć swoje zdanie, bo politycy w naszym kraju już odprawiają cuda na kiju związane z wyborami, podczas gdy papugują to, co mówią politycy unijni, a nie nauka. Ważniejsza jest jednak druga część wykładu pokazująca, które kraje w rzeczywistości się rozwijają i dlaczego. Dla Ciebie i dla mnie jest to najistotniejsze w kontekście tego, gdzie lokować swoje pieniądze.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.