QNA Technology – debiut na New Connect

12.12.2023, Kategorie: Nowości, Autor: Bartek Bohdan
qna technology akcje

QNA Technology to spółka technologiczna. Zajmuje się technologią syntezy i produkcji jasnoniebieskich kropek kwantowych, które stanowią materiał niezbędny do rozwoju nowej generacji wyświetlaczy QLED. Może je też wykorzystać w innego rodzaju technologiach wyświetlaczy, takich jak np. microLED. Spółka ma zadebiutować na rynku New Connect 14 grudnia.

O QNA Technology

Na stronie spółki możemy poznać profil działalności:

QNA Technology S.A. jest firmą technologiczną – pionierem w syntezie kropek kwantowych, innowacyjnego półprzewodnika wykorzystywanego m.in. do produkcji wyświetlaczy QLED. Firma opracowała, rozwija i komercjalizuje technologię wytwarzania głównie niebieskich kropek kwantowych. Kropki kwantowe są kryształami półprzewodnika o rozmiarach nanometrycznych. Półprzewodniki w skali nano wykazują nowe, kwantowe właściwości, które można wykorzystać do wytwarzania szeregu urządzeń elektronicznych.

Kropki kwantowe. QNA Technology
Kropki kwantowe. QNA Technology. Źródło: https://qnatechnology.com/technologia/

Kropki kwantowe są w stanie zamieniać elektryczność na światło, światło określonej barwy na inny kolor, jak również światło na elektryczność. Właściwości te pozwalają wykorzystać kropki w wielu zaawansowanych aplikacjach. Głównym polem aplikacyjnym kropek kwantowych, do którego Spółka w pierwszej kolejności optymalizuje rozwijaną technologię, jest rynek wyświetlaczy. Ocenia się, że nowa generacja wyświetlaczy wykorzystująca niebieskie kropki kwantowe zapewni znacznie czystszą paletę barw, mniejsze zużycie energii oraz większą stabilność niż stosowane obecnie rozwiązania. Technologia kropek kwantowych powinna przyczynić się również do obniżenia kosztu jednostkowego nowej generacji wyświetlaczy i pozwolić na wykorzystanie ich do nowych obszarów (np. ekrany elastyczne, transparentne).

Spółka jako swoje produkty planuje oferować zarówno kropki kwantowe (tzw. QNA.dots), jak i również bazujące na kropkach kwantowych tusze kwantowe (tzw. QNA.inks).

Aktualna sytuacja finansowa

Ciężko dogrzebać się do raportów finansowych spółki. Na tronie Parkietu znalazłem informację, że w pierwszych trzech kwartałach 2023 r. firma uzyskała przychody na poziomie 938 tys. zł, w tym ze sprzedaży produktów w wysokości 100 tys. zł. Jest to więc póki co bardzo mały podmiot, zatrudniający zaledwie 25 osób. Niestety nie jest też jeszcze rentowny, co stawia pod znakiem zapytania inwestycję w akcje na obecnym etapie rozwoju.

Rynek

Według wyliczeń firmy doradczej Mordor Intelligence, rynek kropek kwantowych został wyceniony na 652,2 mln dol. w 2020 r. i oczekuje się, że do 2026 r. osiągnie on kwotę ponad 4,4 mld dolarów. Współczynnik CAGR (Compound Annual Growth Rate), czyli średni wskaźnik rocznego wzrostu w analizowanym okresie ma wynieść 40,9 proc. To bardzo wysoki poziom i spory tort do podziału, o ile spółce uda się ekspansja w skali globalnej.

Debiut QNA Technology

Do tej pory QNA Technology S.A. pozyskała kapitał od inwestorów oraz dzięki grantom. Dzięki przeprowadzonym emisjom akcji , spółka zgromadziła ponad 30 mln zł od inwestorów. Dodatkowo pozyskała dotychczas 9,5 mln zł środków z grantów.

W ramach rundy pre-IPO chcemy zebrać od inwestorów co najmniej 6 mln zł, przy czym dotychczasowi wspólnicy już zadeklarowali znaczący udział w tej rundzie. Jest to kwota, która pozwoli nam przyspieszyć z pracami nad dalszym rozwojem technologii kropek kwantowych tak, aby mogły one sprostać wymaganiom głównych graczy technologicznych na globalnym rynku – mówi Artur Podhorodecki, prezes zarządu i współzałożyciel QNA Technology

W czwartek do obrotu trafią walory serii A, B i C zgodnie z dokumentem informacyjnym.

Autor wpisu: Bartek Bohdan

Współredaktor serwisu inwestora giełdowego PPCG, a także aktywny inwestor giełdowy z ponad 12-letnim stażem. Jestem wielkim zwolennikiem inwestycji długoterminowych, budowania dochodu pasywnego z dywidend i procentu składanego. Uważam, że inwestorzy powinny powrócić do źródła, czyli akumulacji najlepszych aktywów. Takie aktywa nie tylko zwiększają wartość w czasie, ale przez dywidendy płacą nam za to, że trzymamy je w portfelu. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z dostępnego adresu e-mail.


Wyniki portfeli edukacyjnych

Całkowite stopy zwrotu (TR) na dzień 14.12.2023 obejmują wzrost kursu akcji i wypłacone dywidendy.

Portfele edukacyjne: Główny +74% / Emerytalny +145% / Dywidendowy +69%
TOP 5 spółek: Shell +173% / Rokita +153% / DOM +116% PEO +106% NVIDIA +163%
Benchmark: WIG +36%



Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.