Byczy wolumen i impuls wzrostowy na Apator

15.01.2024, Kategorie: Nowości, Autor: Bartek Bohdan
analiza apator akcje

Po raz pierwszy na kanale YouTube PPCG Stock analizuję spółkę Apator (analiza Apator akcje). Jest to spółka regularnie wypłacająca dywidendę, zwykle w 2 transzach. Jeszcze 2 lata i według kryterium czasu będzie arystokratą (25 lat regularnych wypłat).

Niestety tego samego nie mogę napisać o regularnym wzroście dywidendy. Sama stopa dywidendy też nie była nigdy wyższa niż 5,1%. Analizując wykres metodą VSA, możemy zauważyć pojawiające się na zwyżce bycze wolumeny. Taki rozkład wolumenu zwykle oznacza impulsową część korekty (fala C) lub falę hossy. Który scenariusz rozgrywa rynek na Apator?

Autor wpisu: Bartek Bohdan

Współredaktor serwisu inwestora giełdowego PPCG. Aktywny inwestor giełdowy z ponad 12-letnim stażem. Jestem wielkim zwolennikiem inwestycji długoterminowych, budowania dochodu pasywnego z dywidend i procentu składanego. Uważam, że inwestorzy powinny powrócić do źródła, czyli akumulacji najlepszych aktywów. Takie aktywa nie tylko zwiększają wartość w czasie, ale przez dywidendy płacą nam za to, że trzymamy je w portfelu. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z dostępnego adresu e-mail.


Wyniki portfeli edukacyjnych

Całkowite stopy zwrotu (TR) na dzień 31.12.2023 (od początku prowadzenia portfeli) obejmują wzrost kursu akcji i wypłacone dywidendy.

Portfele edukacyjne: Główny +76% / Emerytalny +148% / Dywidendowy +71%
TOP 5 spółek: Shell +185% / Rokita +164% / DOM +105% PEO +112% NVIDIA +170%Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.