Mamy Grupę Azoty w obserwacji. Od bardzo dawna, bowiem od kiedy rozpoczął się na niej ruch spadkowy w 2015 roku, kiedyś musiało dojść do sytuacji, w której pojawią się sygnały kupna. Pierwszą analizę tej spółki napisał Bartek w czerwcu 2019 roku.
Napisał wtedy o akumulacji i czekaniu na falę wtórną. W marcu 2020 roku pokazał zaś, że fala wtórna istotnie się pojawiła i cena z okolic 40 zł w ubiegłym roku spadła w okolice 20 zł. Warto było zatem czekać na falę wtórną, która zniosła kolejne 50% ceny. Dzisiaj chciałem ocenić wykres ATT w skali miesięcznej, by zobaczyć perspektywę długoterminową.
Zobaczmy wykres miesięczny. Mamy ukończoną sekwencję:
- Warunkowy sygnał kupna (wolumen popytowy największy podczas spadku na świecy wzrostowej).
- Wzrost,
- Spadek na fali wtórnej połączony z wyłamaniem dołka z lewej strony,
- Ponownie wolumen popytowy większy, niż na poprzedzającej świecy spadkowej.
To wszystko w skali miesięcznej oznacza, że z dużym prawdopodobieństwem podaż nie posiada już przewagi w postaci trwającego trendu spadkowego. Inwestorzy powinni szukać momentów na dołączenie się do ruchu wzrostowego, który właśnie może się tworzyć.
Warto wiedzieć to, że jeżeli rozmawiamy o skali miesięcznej, to jedna świeca buduje się w okresie 30 dni. Ruch wzrostowy w tym kontekście powinien być szacowany na wiele lat, gdzie zmienność w krótkim terminie schodzi na dalszy plan. Zauważmy, że na przestrzeni wzrostu miesięcznego, od dołka dzieli nas dystans większy, jak 20%.
Podsumowanie
Czy warto brać Azoty do portfela? Jeżeli weźmiemy pod uwagę nasz system LTTM, to wykres mówi definitywne tak. Jeżeli chcielibyśmy się kierować kryterium dywidendowym, to już niekoniecznie, bowiem spółka nie będzie w stanie nam zapewnić stałego dochodu kapitałowego. Inwestycja w Grupę Azoty musiałaby być zatem tylko i wyłącznie podyktowana chęcią zarobku na długoterminowym ruchu wzrostowym.
Wybierz Abonament i zyskaj dostęp do 5 portfeli inwestycyjnych PPCG Stock.
- W portfelu głównym kupujemy spółki o wysokim potencjale możliwego wzrostu
- W portfelu dywidendowym wybieramy najlepsze spółki dywidendowe na GPW
- Portfel emerytalny ma za zadanie zwiększyć wartość oraz zyskiwać na wypłacanych dywidendach
- W portfelu zagranicznym kupujemy bardzo dobre akcje amerykańskie oraz brytyjskie, które mogą mocno rosnąć
- Do portfela pasywnego dobieramy ETF-y, które mogą silnie zwyżkować
W każdym abonamencie otrzymujesz dostęp do komentarza giełdowego codziennie rano na sesji, odpowiedzi na zadane przez siebie pytania (od 9 do 17) oraz sekcji Premium z pogłębionymi analizami rynku. Zawsze kiedy kupujemy lub sprzedajemy akcje, otrzymujesz informację na e-mail oraz SMS.
Zakup abonamentu pozbawiony jest ryzyka. W ciągu 30 dni w każdej chwili i bez podania przyczyny możesz zrezygnować z abonamentu i odzyskać 100% opłaty za abonament. Czy ta oferta Ci się podoba?
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.