Analiza finansowa Kęty SA. Polski arystokrata dywidendowy

22.12.2023, Kategorie: Nowości, Autor: Bartek Bohdan
Analiza finansowa Kęty SA

Analiza finansowa Kęty SA. Nie będzie to stwierdzenie na wyrost, jeśli napiszę, że Grupa Kęty SA to dywidendowy arystokrata i najlepsza spółka dywidendowa na polskiej giełdzie. W 2023 roku wypłaciła w II transzach rekordową dywidendę 62,5 zł na akcję.

Podążając za dynamicznym wzrostem przychodów i zysków, kurs akcji zameldował się w grudniu na ATH powyżej 750 zł. Jest to o tyle dobra informacja, że mamy spółkę w portfelu edukacyjnym emerytalnym ze średnią ceną zakupu 525 zł. Rok 2023 może być nieco słabszy od rewelacyjnego 2022, ale spółka ma szanse utrzymać dywidendę. Przemawiają za tym niedawno opublikowane prognozy na przyszły rok (2024). Zarząd zakłada wzrost zysku netto o 6%. Analiza finansowa akcji Kęty SA wspiera trend wzrostowy, więc liczę na kolejne rekordy.

Autor wpisu: Bartek Bohdan

Współredaktor serwisu inwestora giełdowego PPCG. Aktywny inwestor giełdowy z ponad 12-letnim stażem. Jestem wielkim zwolennikiem inwestycji długoterminowych, budowania dochodu pasywnego z dywidend i procentu składanego. Uważam, że inwestorzy powinny powrócić do źródła, czyli akumulacji najlepszych aktywów. Takie aktywa nie tylko zwiększają wartość w czasie, ale przez dywidendy płacą nam za to, że trzymamy je w portfelu. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z dostępnego adresu e-mail.


Wyniki portfeli edukacyjnych

Całkowite stopy zwrotu (TR) na dzień 15.12.2023 obejmują wzrost kursu akcji i wypłacone dywidendy.

Portfele edukacyjne: Główny +76% / Emerytalny +147% / Dywidendowy +68%
TOP 5 spółek: Shell +176% / Rokita +154% / DOM +112% PEO +104% NVIDIA +169%
Benchmark: WIG +36%Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.