Ostrzeżenie ambasady USA w Moskwie. Co się wydarzy?

08.03.2024, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz
SP500

Zastanawiałem się, czy napisać o tym, bowiem nie chciałbym, aby nasz blog o inwestowaniu na giełdzie był kiedykolwiek postrzegany jako miejsce publikacji teorii spiskowych. Zdecydowało to, że to oficjalna informacja z ambasady amerykańskiej . Jaki może być potencjalny wpływ na decyzje inwestorów przed weekendem i indeks SP500?

Czy coś się szykuje w Moskwie?

Wydano ostrzeżenie dla Moskwy, aby unikać zgromadzeń publicznych w ciągu następnych 48 godzin z powodu ryzyka pojawienia się zamachów. Może to być istotny kontekst informacyjny, jeżeli weźmiemy pod uwagę wypowiedzi niektórych dowódców europejskich o możliwym zaangażowaniu wojsk NATO na Ukrainie. W tym wypowiedź naszego premiera, który mówił, że jesteśmy w okresie przedwojennym.

Informacja powyższa jest dla mnie ważna z punktu widzenia możliwości pojawienia się zapalnika, który może wywołać korektę na SP500 i w ogóle giełdzie amerykańskiej. O tym, że nasz rynek giełdowy może spadać, informowaliśmy już na koniec lutego.

Od tego czasu istotnie spada, zaliczając już 10 sesję spadkową. W tym samym czasie rynek amerykański nadal przebywa w rejonie nowego szczytu, przynajmniej w chwili pisania niniejszej wiadomości. Być może brakuje jakiegoś zaogniającego czynnika, który sprowokuje początek spadków największej giełdy świata.

Jak będzie, zobaczymy w najbliższych dniach. Z punktu widzenia samych inwestycji, przecena rynku amerykańskiego byłaby korzystna, bowiem uatrakcyjniłaby wyceny niektórych walorów, pozwalając się dołączyć do rynku po nieco lepszych cenach.

Autor wpisu: Paweł Pagacz

Jestem pomysłodawcą i założycielem PPCG Stock. Stosuję analizę wolumenową. Głęboko wierzę, że duży kapitał nie jest ślepy i szuka najwyższych stóp zwrotu. Z jednej strony na rynku szukam, gdzie płynie duży kapitał. Z drugiej strony szukam najlepszych spółek. Jeżeli widzę najlepszą spółkę i kapitał, który do niej płynie, to wiem, w co inwestować. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z dostępnego adresu e-mail.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.