Ryvu Therapeutics – czy może dalej zyskiwać?

12.12.2023, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz
Ryvu Therapeutics akcje

Spółka Ryvu Therapeutics prowadzi badania nad lekami dotyczącymi leczenia białaczki. Nie jestem lekarzem, dlatego nie będę się wczytywał w same badania. Interesuje mnie to, co dzieje się aktualnie na wykresie cenowym spółki. Chcę zbadać to, czy inwestorzy kupują to (obietnice), co robi sama spółka.

Sygnał kupna na Ryvu Therapeutics

Na początek przedstawię wykres historyczny, który w zasadzie pokazał sygnał kupna po czerwcu 2022 roku. To wtedy na wykresie można było zaobserwować po okresie trwającego spadku tendencję malejącego wolumenu. Po tym zdarzeniu nastąpiła reakcja wzrostowa, po której będziemy poszukiwać testu.

Ryvu Therapeutics - analiza akcji
Ryvu Therapeutics – analiza akcji

Multi interwały w analizie Ryvu Therapeutics

Ryvu Therapeutics jest spółką o niskiej płynności, dlatego będę się posługiwał różnymi interwałami dla interpretacji sygnałów VSA. Tu wejdziemy na wykres tygodniowy:

RVU_test wolumenowy
RVU_test wolumenowy
  • Na dziennym wykresie mamy malejący wolumen z akcentem, po którym nastąpiła reakcja wzrostowa.
  • Rynek się skorygował. Na spadku na poziomie 61,8% zniesienia pojawił się test wolumenowy.
  • Po teście wolumenowym nastąpił jeszcze jeden spadek, już bez poprawiania dna. To na nim pojawiła się przewaga popytu.

To kolejny przykład, który pokazuje, że warto poszukiwać testów wolumenowych na wykresie [zobacz, co to jest test wolumenowy].

Powyższe to już jednak historia, która się wydarzyła i która może służyć jedynie jako przykład do nauki.

Sygnał słabości na interwale miesięcznym

W kontekście sytuacji obecnej widzę ciekawą rzecz – tym razem na interwale miesięcznym.

RVU_wykres miesięczny
RVU_wykres miesięczny

Wzrost odbył się na tendencji malejącego wolumenu. W szczycie pojawiła się świeca Supply Coming In, która zaraz po tym została potwierdzona świecą Trap Up Move na niedźwiedzim (sporo większym od tła) wolumenie.

Trudno powiedzieć, dlaczego dobre informacje często korelują z sytuacjami zwrotu na samej cenie akcji. Trzeba wiedzieć, że spółka wchodzi w kolejny etap badań klinicznych leku na białaczkę. Być może odbyło się to tak, że sygnał w czerwcu 2022 był początkiem rozgrywania tego, co teraz właśnie się kończy. Sam wysyp dobrych informacji to tylko potwierdzenie powiedzenia „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”.

Autor wpisu: Paweł Pagacz

Jestem pomysłodawcą i założycielem PPCG Stock. Stosuję analizę wolumenową. Głęboko wierzę, że duży kapitał nie jest ślepy i szuka najwyższych stóp zwrotu. Z jednej strony na rynku szukam, gdzie płynie duży kapitał. Z drugiej strony szukam najlepszych spółek. Jeżeli widzę najlepszą spółkę i kapitał, który do niej płynie, to wiem, w co inwestować. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z dostępnego adresu e-mail.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.