Tak się ogarnia koszty! Analiza OT Logistics SA

30.01.2024, Kategorie: Nowości, Autor: Bartek Bohdan
Analiza OT Logistics SA

Analiza OT Logistics SA po raz pierwszy na kanale YouTube PPCG Stock. Spółka z branży spedycji i logistyki.

Oferta spółki obejmuje m.in. usługi na rynku przewozów towarów żeglugą śródlądową, spedycję morską i kolejową oraz przeładunek w portach morskich. Grupa działa głównie na terenie Polski i Niemiec. Po kilkuletniej przerwie spółka OTS (OT Logistics akcje) wróciła do wypłaty dywidendy i stopa dywidendy jest bardzo wysoka, ale przy rozsądnym wskaźniku wypłaty. Jak to możliwe? Kluczem jest wysoka dyscyplina kosztowa. Spółka mocno zredukowała koszty, co znacząco poprawiło wynik finansowy, umożliwiając wypłatę wysokiej dywidendy.

Autor wpisu: Bartek Bohdan

Współredaktor serwisu inwestora giełdowego PPCG. Aktywny inwestor giełdowy z ponad 12-letnim stażem. Jestem wielkim zwolennikiem inwestycji długoterminowych, budowania dochodu pasywnego z dywidend i procentu składanego. Uważam, że inwestorzy powinny powrócić do źródła, czyli akumulacji najlepszych aktywów. Takie aktywa nie tylko zwiększają wartość w czasie, ale przez dywidendy płacą nam za to, że trzymamy je w portfelu. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z dostępnego adresu e-mail.


Wyniki portfeli edukacyjnych

Całkowite stopy zwrotu (TR) na dzień 31.12.2023 (od początku prowadzenia portfeli) obejmują wzrost kursu akcji i wypłacone dywidendy.

Portfele edukacyjne: Główny +76% / Emerytalny +148% / Dywidendowy +71%
TOP 5 spółek: Shell +185% / Rokita +164% / DOM +105% PEO +112% NVIDIA +170%Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.