Analiza DINO

01.03.2022, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz

Od dłuższego już czasu staramy się unikać robienia rozpisek falowych i na tej podstawie robienia projekcji zachowania cen w przyszłości. Nadpłynność rynków finansowych, polityka banków centralnych i aktualne zaburzenia geopolityczne sprawiają, że analiza fal ma niewielką w naszej ocenie skuteczność. Niemniej czasami układ fal jest dość czytelny i pokrywa się z rozkładem wolumenu. Na tej podstawie możemy już przynajmniej domniemać w jakiej fazie ruchu jesteśmy i czego możemy się spodziewać.

Analiza techniczna DINO

Dostaliśmy pytanie o spółkę DINO. Nie zaglądałem na jej wykres od momentu realizacji zysku w portfelu podstawowym. Rzut ok na wykres dzienny po ostatnich dynamicznych zmianach pokazuje przełamanie dołka LTTM i przewagę popytu na szpulce o bardzo dużym spreadzie. Biorąc pod uwagę wolumen, prawdopodobnie świeca uformowała się na dołku fali B w 4. Od poprzedniego szczytu mamy w długim terminie korektę ABC. Pierwszy spadek był falą A, a teraz oglądamy falę C w formie impulsu spadkowego.

Analiza techniczna DINO
Analiza techniczna DINO

Moim zdaniem jesteśmy teraz w fali C w 4. Nie wiem, jaki będzie jej zasięg. Miejsca na rozwiniecie ruchu trochę jest do dołka fali 1. W przyszłości spodziewam się jednak spadku w ramach fali 5 (zwykle jej zasięg to strefa miedzy dołkami fali 3 i B w 4). Dopiero po pełnym impulsie spadkowym będzie można szukać okna transakcyjnego.