Analiza giełdowa spółki Cassava Sciences (SAVA)

15.12.2021, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz

Przyznam, że mieliśmy małą burzę burzę mózgów, dyskutując o tym, czy ją opisać, czy nie. Dyskusja wynikała z tego, że spółka dynamicznie rośnie, ale jednocześnie nie generuje wiarygodnych z punktu widzenia VSA informacji co do ruchu kapitału. Opiszę zatem kilka faktów na temat tej spółki, pozostawiając temat otwartym dla naszych Czytelników.

Czym się spółka zajmuje?

Pracuje nad lekiem na Alzheimera. Potencjalny lek jest już w fazie badań klinicznych. Badania dzielą się na 3 fazy i jest w fazie drugiej. Na chwilę obecną wiemy tyle, że wyniki są obiecujące.

Czy spółka dotychczas zarabia na czymkolwiek?

Otóż nie zarabia. Będzie zarabiać i to bardzo dużo, jeżeli lek wypali. Jeżeli nie wypali, spółka nie ma nic. No prawie nic, bo pracuje równolegle nad testami do wykrywania wspomnianej choroby.

Czy wokół spółki toczy się nieczysta gra?

Tak. Jeżeli ktoś myśli, że jest tutaj spokojnie, to gwarantuję, że nie. W obrocie jest ok. 40 mln akcji i jest fundusz, który gra na spadek. Fundusz ten wszelkimi znanymi sobie metodami (tyle czytałem) próbuje wykazać, że lek nie działa. Strategia jest więc prosta, czyli storpedować spółkę i zarobić na spadku. Fundusz ma otwartą pozycję na spadek, z której nie może łatwo wyjść, bo wolumeny na spadku nie są duże i nie może odkupić akcji. To zaś jest warunkiem zamknięcia pozycji.

Z drugiej strony lekarze biorący udział w badaniach klinicznych, mimo oskarżeń, utrzymują, że badania są uczciwe i nie zawyżają wyników. W grze są kancelarie prawne i amerykański SEC. Jest więc całkiem grubo.

Więcej informacji znajdzie się tutaj: https://finance.yahoo.com/quote/SAVA/

Analiza wykresu

Wykres Sava
Wykres Sava

Z oznaczeniem falowym mam problem i nie wiem, czy jest prawidłowe. Wolumen na oznaczonej przeze mnie fali 1 jest rekordowy. Może być wolumenem absorpcyjnym, stąd jego wysokość. Wysoki jest na pewno na fali 3 (przyrasta) i wyróżnia się na fali 5.

W pozostałych momentach wolumen maleje, więc jest typowo korekcyjny. Zauważmy jednak, że w czasie spadku nie wystąpiły dotychczas jakiekolwiek sygnały wskazujące na siłę (jedynym jest niepewne rozróżnienie impulsu od korekty).

Wnioski końcowe

Mamy spółkę, która jeżeli faktycznie posiada lek i który zostanie dopuszczony do obrotu i będzie działał, będzie warta majątek. Jeżeli jednak leku nie będzie, cena akcji z pewnością zanurkuje. W PPCG Stock pokazujemy ją, jako ciekawostkę, którą warto obserwować. Sami jednak nie decydujemy się na jej zakup ze względu na brak sygnałów VSA, które wskazywałby na pewność działania kapitału w kierunku wzrostowym.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.