Analiza PGE: Test wolumenowy zapowiada zwyżkę kursu

11.05.2020, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz

PGE od dołka podniosło się o ok. 90%, skąd wykonuje obecnie korektę. Zobaczmy, jaka jest to struktura i czego można oczekiwać w bliższej i dalszej przyszłości.

Analiza wolumenu (VSA) na PGE

W układzie dziennym (D1) mamy wyraźny skok obrotu po korekcie na malejącym wolumenie. Wygląda na to, że mamy impuls w górę i korektę zakończoną testem wolumenowym. Pokazałem to na pierwszym wykresie. Zauważmy, że zwyżka odbyła się po rekordowej akumulacji, którą najlepiej widać w układzie miesięcznym na drugim wykresie.

Jeżeli pod uwagę bierzemy interwał miesięczny, cena obecnie powinna się kierować w stronę wybicia pierwszego oporu, a ten zlokalizowany jest dopiero na poprzedzającym szczycie na poziomie 8,30 zł. Całość w dalszym ciągu koresponduje z rozpiską, którą przedstawiłem w strefie Premium w tym miejscu.

Podsumowanie

Wygląda na to, że ponownie sprawdza się dewiza najlepszych inwestorów, którzy mówią, że ich największym sprzymierzeńcem jest czas. Jeżeli ktoś podczas tej zniżki skupił ponad 200 mln akcji, to zdecydowanie ma pozytywne nastawienie co do ruchu ceny w dłuższej perspektywie czasu. Branża energetyczna jest tą na GPW, która jeszcze swojej hossy nie przeżyła. Wygląda na to, że ze względu na akumulację, duzi gracze już ustawili jej perspektywę na najlepszą w zbliżającej się hossie.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.