Analiza PlayWay. Czy warto kupić pod dywidendę?

18.01.2024, Kategorie: Nowości, Autor: Bartek Bohdan
analiza playway

Analiza Playway. Gdy ostatni raz robiłem analizę spółki na blogu PPCG Stock (PlayWay akcje), pokazałem na wykresie tygodniowym potencjał spadku do dołka LTTM w ramach struktury korekcyjnej ABC.

Po drodze kurs PlayWay zrobił silne odbicie, ale skończyło się sygnałem sprzedaży i kontynuacją spadku. Aktualnie cena jest w strefie dołka LTTM i czekamy na potencjalne przesilenie. Analiza finansowa spółki nie sygnalizuje większych problemów, a prognozy na 2024 są optymistyczne. Spółka jako jedyny przedstawiciel branży gamingowej na GPW spełnia moje kryteria zakupu akcji pod dywidendę. Bardzo pozytywnie oceniam model biznesowy, bazujący na dywersyfikacji źródeł przychodów.

Autor wpisu: Bartek Bohdan

Współredaktor serwisu inwestora giełdowego PPCG. Aktywny inwestor giełdowy z ponad 12-letnim stażem. Jestem wielkim zwolennikiem inwestycji długoterminowych, budowania dochodu pasywnego z dywidend i procentu składanego. Uważam, że inwestorzy powinny powrócić do źródła, czyli akumulacji najlepszych aktywów. Takie aktywa nie tylko zwiększają wartość w czasie, ale przez dywidendy płacą nam za to, że trzymamy je w portfelu. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z dostępnego adresu e-mail.


Wyniki portfeli edukacyjnych

Całkowite stopy zwrotu (TR) na dzień 31.12.2023 (od początku prowadzenia portfeli) obejmują wzrost kursu akcji i wypłacone dywidendy.

Portfele edukacyjne: Główny +76% / Emerytalny +148% / Dywidendowy +71%
TOP 5 spółek: Shell +185% / Rokita +164% / DOM +105% PEO +112% NVIDIA +170%Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.