Analiza PlayWay

18.10.2023, Kategorie: Nowości, Autor: Bartek Bohdan

Wśród spółek gamingowych najbardziej znany i najczęściej analizowany jest CD Projekt, który aktualnie nie cieszy się zainteresowaniem popytu mimo świetnego odbioru dodatku Widmo Wolności do Cyberpunk 2077. Warto jednak spojrzeć w kierunku mniejszych podmiotów w poszukiwaniu potencjalnych sygnałów/układów, które budują się na wykresie. Analiza PlayWay przed Wami!

Co wiem o PlayWay?

Wszedłem na stronę spółki, by dowiedzieć się czegoś więcej i zauważyłem kilka rzeczy, które świadczą o dość nietypowym modelu biznesowym w branży. Po pierwsze spółka jest grupa kapitałową i skupia kilkadziesiąt podmiotów zależnych i powiązanych. Po drugie strategia zakłada jednoczesną produkcję i sprzedaż wielu niskobudżetowych tytułów. W przeciwieństwie do dużych gier AAA generuje to znacznie mniejsze koszty, czas produkcji i ryzyko, gdyby pojedynczy produkt finalny słabo się sprzedawał. Spółka ma w ofercie mnóstwo mniejszych tytułów – głównie na PC. Sprzedaje je głównie w dystrybucji cyfrowej.

PlayWay prowadzi sprzedaż m. in. za pośrednictwem własnego konta na portalu STEAM, AppStore oraz GooglePlay. Europa Zachodnia i Ameryka Północna odpowiadają za 80% sprzedaży Grupy. USA i Niemcy to dwa największe rynki odpowiadające łącznie za 41% sprzedaży Grupy.

Powyższe podejście wydaje się efektywnie funkcjonować, czego dowodem są rosnące przychody ze sprzedaży i jednocześnie stabilne przepływy pieniężne – z działalności operacyjnej i FCF. Być może jest to długofalowo lepsze podejście niż jedna lub dwie duże gry co 4-5 lat, choć pewnie pojedyncza premiera nie generuje tak wielkich zysków, jak Wiedźmin 3 lub CP 2077.

Analiza wolumenu Playway

Na wykresie tygodniowym w mojej ocenie mamy korektę ABC. Na dołku był sygnał kupna z przewagą popytu na szpulce i kolejne akumulacja na lokalnym dołku LTTM. Pojawił się wtedy Selling Climax, który w zasadzie możemy uznać za test wolumenowy.

Analiza wolumenowa Playway. Analiza VSA
Analiza wolumenowa Playway. Analiza VSA

Od szczytu widzę czytelną strukturę korekty i aktualnie schodzi fala C. Na razie w skali tygodniowej mamy malejący wolumen, ale jest jeszcze dużo przestrzeni do dołka LTTM na 295,5 zł. Nie wiem, czy kurs spadnie do tego wsparcia, ale z punktu widzenia zakupu akcji byłby to optymalny scenariusz. Szczególnie, jeśli na dołku LTTM pojawi się zwiększony wolumen i przewaga popytu.

Całą strukturę zwyżki od dołka w okolicy 200 zł traktuje jako ABC wyższego rzędu. Ostatni szczyt na 450 zł byłby falą A, opisana na wykresie korekta od szczytu to B, zaś po potencjalnym teście wsparcia mogłaby się rysować impulsowa fala C tej struktury. Jeśli ten układ jest grany, to oznaczałoby to solidną zwyżkę z opcją wyjścia nad tegoroczny szczyt.

Autor wpisu: Bartek Bohdan

Współredaktor serwisu inwestora giełdowego PPCG. Aktywny inwestor giełdowy z ponad 12-letnim stażem. Jestem wielkim zwolennikiem inwestycji długoterminowych, budowania dochodu pasywnego z dywidend i procentu składanego. Uważam, że inwestorzy powinny powrócić do źródła, czyli akumulacji najlepszych aktywów. Takie aktywa nie tylko zwiększają wartość w czasie, ale przez dywidendy płacą nam za to, że trzymamy je w portfelu. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z dostępnego adresu e-mail.