Serwisy o inwestowaniu, z których warto skorzystać

13.12.2023, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz
Serwisy o inwestowaniu, z których warto skorzystać

Są serwisy o inwestowaniu, z których warto korzystać. Przedstawię je tutaj w kolejności alfabetycznej, aby któregokolwiek z nich nie wartościować. Zapraszam.

Mam pełną świadomość tego, że podaję dość skromną listę. Uważam, że to po stronie inwestora leży konieczność – przy posiadaniu syntetycznych danych – oceny tego, czy dana inwestycja jest dla niego wartościowa.

Dobra ocena inwestycji składa się z oceny fundamentalnej spółki (dobra, akceptowalna, ale do poprawy, zła) oraz oceny VSA – tego, co robią najwięksi inwestorzy na akcjach. Jeżeli mamy spółkę dobrą fundamentalnie (co pozwolą ocenić poniższe serwisy) oraz spółkę akumulowaną przez inwestorów (w tym może pomóc chociażby ocena VSA, którą robimy na niniejszym blogu o inwestowaniu), to mamy w zasadzie receptę na sukces na giełdzie.

Serwis Biznesradar.pl

To dosłownie kopalnia wiedzy o wartościach fundamentalnych krajowych spółek giełdowych. Jako jedyny serwis (dla krajowych spółek) oferuje coś, co bardzo nam pomaga w ocenie wyceny spółek giełdowych. Jest to wskaźnik P (cena) / S (sprzedaż na akcję). Oczywiście można to liczyć samodzielnie, jednak po co, skoro jest to dostępne w tym serwisie w przystępny sposób w formie wykresu giełdowego.

Poza tym znajdziemy w nim bieżące przychody spółek (zgodnie z raportami przesyłanymi ze spółek) oraz – co bardzo ważne – prognozy dla spółek na kolejne dwa lata do przodu, o ile jacyś analitycy zdecydowali się takie prognozy wystawić. Niestety dla mniej płynnych spółek takich prognoz zwykle nie otrzymujemy.

Sprawdź serwis Biznesradar.pl

Serwis Biznesradar.pl zawiera również podstawowe dane z amerykańskiego rynku akcji. Jest to na razie wersja beta – rozwijana, jako nowa część strony.

Serwis Funduszowe.pl

To nasz bliźniaczy serwis, który traktuje o funduszach inwestycyjnych. Michał analizuje cykle rynkowe, dane gospodarcze oraz poszczególne indeksy, aby wyłapać momenty zwrotne na rynku.


Inwestowanie na giełdzie   Dołącz do nas – w tym tygodniu 15% taniej w abonamencie 2-letnim MAX 730. Zyskasz 162 zł!
  Wykorzystaj bonus do 14 października do godziny 20:00.

Przy wyborze funduszy inwestycyjnych kieruje się wiedzą o akcjach, w które fundusze inwestycyjne inwestują. Jeżeli dane gospodarcze wskazują na wzrost, indeksy są akumulowane, a fundusze inwestycyjne dokonały dobrego wyboru spółek, sam dokonuje zakupu jednostek takiego funduszu inwestycyjnego. To jego recepta na zarabianie na giełdzie.

Sprawdź serwis Funduszowe.pl

Serwis Gurufocus.com

To z niego korzystamy, kiedy chcemy poznać to, co w amerykańskich akcjach piszczy. To nie tylko szybka ocena wizualna przychodów spółek, w tym ich prognoz na kolejne dwa lata do przodu. To również szybka ocena rentowności spółek, czy ocena wskaźnika P/S dla tych spółek. Polecam przy tej okazji naszego ebooka, w którym świetnie wyjaśniamy te kwestie. Możesz go pobrać za darmo do końca marca 2024 roku.

Serwis Gurufocus nie jest doskonały, jednakże można z niego wyciągnąć bardzo wiele ważnych informacji. Jeżeli nie masz kupionej płatnej subskrypcji, polecamy korzystanie z oddzielnej przeglądarki internetowej, by w razie potrzeby wyczyścić historię i pliki cookies.

Sprawdź serwis Gurufocus.com

Książki o inwestowaniu

Książki o inwestowaniu, to nie serwisy internetowe. Jest to jednak na tyle poważna sprawa, że postanowiłem je tutaj wymienić. Jeżeli miałbym polecić trzy książki, które są bardzo wartościowe, to będą to:

  • „Kontrakty surowce forex” – Rafała Glinickiego. Znajdziesz tam te rzeczy, które są wartościowe z punktu widzenia VSA. Kiedyś były dostępne darmowe kursy na stronie VSAtrader.eu, jednak jak sprawdziłem przed chwilą, nic tam nie jest już dostępne. Jeżeli szukasz solidnych podstaw z formacji VSA, wolumenu czy rodzajów ruchów na rynku, przeczytaj tę książkę.
  • „Trader Umysł Łowcy” – Izabeli Góreckiej przy współudziale Rafała Glinickiego. Izabela Górecka opiekuje się grupą traderów u Rafała Glinickiego. Z książki warto skorzystać, jeżeli handel na giełdzie generuje u Ciebie stres, który warto zredukować do zera. Chociaż książka jest przewidziana bardziej dla traderów, to jednak prawdy w niej dla każdego inwestora są uniwersalne.
  • „W transie inwestowania” – Marka Douglasa. To jest coś, czego czytanie dla mnie było dosłownie bolesne. Wyobraź sobie film Matrix i Neo, który leży na fotelu. Wczytywany jest mu właśnie nowy program. Wiąże się to z pewnym bólem. Takim doświadczeniem było czytanie dla mnie tej książki. To wgranie w umysł sposobów myślenia, do których mój umysł w ogóle nie był przyzwyczajony. To wgranie programu, który pozwala rozumować giełdę w kategoriach nie pewności w działaniu, ale w kategoriach prawdopodobieństwa zdarzeń. Piękna rzecz.

Czy są potrzebne inne serwisy o inwestowaniu?

Być może, ale nie jestem wszystkimi. Uważam, że umysł potrzebuje określonej wiedzy, która będzie dla niego oprogramowaniem. Jeżeli umysł będzie posiadał wiedzę, będzie się musiał nauczyć z niej korzystać. W tym celu polecam chociażby korzystanie z naszej loży inwestorów, w której pokazujemy świetne rzeczy, kondensujące dosłownie wiedzę z analizy fundamentalnej i zdarzeń VSA na wykresie spółek.

Jeżeli masz jakiś serwis, z którego warto korzystać, możesz podać jego adres w komentarzu. Pewnie jest sporo innych serwisów. Dla mnie powyższe dwa (w Funduszowe.pl jestem współredaktorem) są całkowicie wystarczające do tego, aby zarabiać na giełdzie pieniądze.

Autor wpisu: Paweł Pagacz

Jestem pomysłodawcą i założycielem PPCG Stock. Stosuję analizę wolumenową. Głęboko wierzę, że duży kapitał nie jest ślepy i szuka najwyższych stóp zwrotu. Z jednej strony na rynku szukam, gdzie płynie duży kapitał. Z drugiej strony szukam najlepszych spółek. Jeżeli widzę najlepszą spółkę i kapitał, który do niej płynie, to wiem, w co inwestować. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z dostępnego adresu e-mail.


Wyniki portfeli edukacyjnych

Całkowite stopy zwrotu (TR) na dzień 14.12.2023 obejmują wzrost kursu akcji i wypłacone dywidendy.

Portfele edukacyjne: Główny +74% / Emerytalny +145% / Dywidendowy +69%
TOP 5 spółek: Shell +173% / Rokita +153% / DOM +116% PEO +106% NVIDIA +163%
Benchmark: WIG +36%


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.