Nowości

Spółki energetyczne

Czy warto inwestować w spółki energetyczne?

Inwestowanie w spółki energetyczne to temat, który może budzić wiele emocji i kontrowersji. Zarówno korzyści, jak i ryzyka związane z tym sektorem są głęboko powiązane z globalnymi zmianami klimatycznymi, regulacjami dotyczącymi emisji CO2 oraz rosnącym znaczeniem czystej energii.


21.06.2024
0
fundusz ARK Innovation

Dlaczego fundusz ARK Innovation ETF traci na wartości?

Fundusz ARK Innovation ETF, kiedyś na mocnej fali wznoszącej i będący niezwykle popularnym w mediach, traci na wartości z kilku powodów. Wśród nich kluczowe jest skupienie się na spółkach technologicznych i innowacyjnych. W czasie pandemii COVID-19, gdy technologie i innowacje były na fali wznoszącej, wiele z tych spółek osiągnęło rekordowe wyceny. Jednakże, po zakończeniu pandemii, […]


21.06.2024
0
Chińskie spółki technologiczne

Chińskie spółki technologiczne

Dzisiaj na Stooqu przeczytałem komentarz dotyczący chińskich spółek technologicznych. Temat mnie zainteresował, więc omówię go poniżej.


20.06.2024
0

Zabezpieczone: Porównujemy 3 spółki paliwowe z USA

Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.


20.06.2024
0
Jak inwestować na giełdzie?

Różne poziomy zarabiania na rynkach finansowych

Ten artykuł dedykuję głównie naszym stałym Czytelnikom. Zawodowo zajmuję się tym, co ogólnie możemy nazwać inwestowaniem na giełdzie. W gruncie rzeczy zajmuję się jednak przeszukiwaniem giełd, aby znaleźć spółki, które będą miały szansę pobić rynek. To jest i nie jest jednocześnie proste zadanie, bowiem spółek jest dziesiątki tysięcy, a każda musi zostać dość dogłębnie przeanalizowana.


19.06.2024
2
Akcje AI i kryzys internetowey

Akcje AI kontra hossa dot-com. Czy pęknie nowa bańka spekulacyjna?

Akcje AI wciąż są rozchwytywane przez inwestorów. Gwałtowny wzrost cen ma pewne oczywiste podobieństwa z bańką internetową, która w latach 1999-2000 nadmuchała giełdę. Podobieństwa te wywołują dziś niepokój niektórych inwestorów.


18.06.2024
0
Buffett dywidendy

Co sądzi Warren Buffett o emeryturze i inwestowaniu w dywidendy?

Jestem wielkim fanem Warrena Buffetta i spółek dywidendowych. Jego listy do akcjonariuszy są doskonałym źródłem informacji dla każdego, kto chce zgłębić się inwestowanie w wartość. Osobiście uważam, że Warren Buffett jest w takim samym stopniu inwestorem w wartość, co inwestorem zajmującym się wzrostem dywidendy.


17.06.2024
0
AMD AI akcje

AMD podejmuje pościg za Nvidia. Nowe chipy AI

AMD w poniedziałek 3 czerwca 2023 ogłosił nowe chipy sztucznej inteligencji. Tym samym spółka chce zyskać pozycję lidera w konkurencji z Nvidia i Intel. To dla nas istotna informacja, bo wpływa na wycenę AMD w naszym portfelu emerytalnym. Na dziś stopa zwrotu to 95% bez dywidend.


14.06.2024
0
dywidendy plan emerytalny

Zacznij tworzyć swój plan emerytalny już dziś

Własny plan emerytalny to Twoja finansowa poduszka bezpieczeństwa. Planowanie emerytury to jedno z najtrudniejszych zadań na świecie. Z jakiego powodu nie myślimy o tym wtedy, kiedy powinniśmy, czyli przed 30 rokiem życia? Wynika to z faktu, że przeciętny człowiek przedkłada bieżącą konsumpcję nad odroczone w czasie zyski. Im wcześniej zaczniesz o tym myśleć, tym mniej […]


13.06.2024
0
Strategie inwestycyjne dla początkujących inwestorów

Strategie inwestycyjne dla początkujących inwestorów

Strategia inwestycyjna to zestaw zasad i planów, które kierują decyzjami dotyczącymi portfela inwestycyjnego. Dobre strategie inwestycyjne nie tylko pozwalają na osiąganie wyznaczonych celów finansowych, ale także minimalizują ryzyko i pomagają w zarządzaniu kapitałem w sposób efektywny i przemyślany. Wybór strategii inwestycyjnej wpływa na wszystkie aspekty inwestowania, od wyboru aktywów, przez moment zakupu i sprzedaży, aż […]


12.06.2024
0
1 2 3 76 77 78